Viktoria tak i s úroky vrátila Dukle porážku 0:1 z druhého podzimního kola.

Ještě před začátkem zápasu byla pokřtěna kniha Pavla Hochmana s názvem Viktoria, která je rozsáhlou kronikou klubu.
Viktoria vstoupila do zápasu parádní akcí. Hořava si před šestnáctkou Dukly posunul míč ke středu, opřel se do něj levačku a z dobrých dvaceti metrů trefil šibenici Radovy branky – 1:0.

Dukla hrozila jen střelami z dálky, Čajičova rána naštěstí pro Kozáčika proletěla těsně vedle pravé tyče plzeňské branky.
Viktoria byla při chuti, hráči Dukly nestíhali a na jejich branku se řítila jedna rychlá akce za druhou.

Po jedné z nich vtrhl do šestnáctky hostů z pravé strany Ďuriš, vypálil, ale míč směřující do branky stačil v poslední chvíli zblokovat obránce Gorkšs.

Viktoria se snažila přidat druhý gól, který doslova visel na vlásku.

Čtyři minuty před přestávkou měli domácí v rychlém sledu dvě obrovské šance. Nejdříve Baránkovu bombu k tyči vyrazil zázračně brankář Rada a střela hlavou Koláře zblízka se odrazila od břevna.

Viktoria mohla v samém závěru prvního poločasu neproměněných vyložených příležitostí litovat.

K míči se v šestnáctce Plzně dostal nikým nehlídaný Přikryl, vypálil, jenže trefil jen na brankové čáře stojícího Hrošovského. Čajič pak z následné dorážky mířil vedle.

Deset minut po přestávce se Viktoria dočkala zaslouženě druhého úspěchu.

Přímý kop rozehrál ke vzdálenější tyči branky Dukly Hrošovský a Baránek poslal ve výskoku hlavou míč do protipohybu brankáře Rady – 2:0.

Byla to už třetí trefa mladého plzeňského stopera v posledních pěti ligových kolech. Navíc se dvaadvacetiletý obránce Viktorie trefil i v pohárovém utkání v Brně, kde jediným gólem zápasu zařídil postup svého týmu do jarního čtvrtfinále.

Třetí gól utkání si fotbalisté Viktorie Plzeň schovali do samého závěru. A stál za to. Střídající útočník Holenda vyškolil v šestnáctce Dukly dva obránce hostů, zpětnou přihrávkou našel Kovaříka, který bombou pod břevno překonal Radu – 3:0.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 3:0 (1:0). Branky: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Kubr. ŽK: Baránek, Kovařík - Přikryl. Diváci: 9873.

Viktoria: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský - Hořava, Hrošovský (68. Procházka) - Kopic (86. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Ďuriš (74. Holenda). Trenér: K. Krejčí.

Dukla: F. Rada - Miloševič (86. Vrzal), Gorkšs, Štetina, Jurendič - Marek Hanousek, Považenec, Čajič (76. Daniel Tetour) - Berger, Beauguel, Přikryl (76. Néstor). Trenér: Kozel.