Viktoria vyřadila v poháru Táborsko

Sezimovo Ústí, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň splnili roli favorita a ve třetím kole Poháru FAČR zvítězili 3:0 v Sezimově Ústí nad Táborskem, druhým celkem Fotbalové národní ligy.

24.9.2014

Plzeňského útočníka Marka Bakoše (uprostřed) hlídají obránci TáborskaFoto: DENÍK/Michal Bártík

Trenér Koubek nechal odpočívat hned šestici hráčů základní sestavy z nedělního ligového zápasu ze zápasu proti Baníku Ostrava – na střídačku se posadili Kozáčik, Hrošovský, Petržela, Pilař, Kolář, Chramosta.

Táborsko začalo proti soupeři zvučného jména bez respektu a ve třinácté minutě nevyužil gólovou šanci Traore.

Pak ale převzala otěže zápasu favorizovaná Viktoria a nebezpečně ohrožovala branku domácího gólmana Tomy.

Skóre zápasu mohli otevřít Procházka i Hejda, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo.

Povedlo se to ale ve 31. minutě Janu Kovaříkovi. Plzeňský záložník, který bojuje v silné konkurenci na levé straně zálohy o místo v sestavě, zakroutil míč z přímého kopu přes zeď do šibenice a Toma byl proti jeho perfektně umístěné střele bezmocný – 0:1.

V závěru prvního poločasu pak druholigový soupeř čelil tlaku Západočechů, ale skóre už zůstalo beze změny.

Domácí tým vstoupil do druhého poločasu odvážně a v jeho úvodu si vytvořil dvě gólové příležitosti. Střelu Džafiče však Bolek stačil vyrazit a vzápětí Přeučil sám před plzeňským gólmanem netrefil branku.

Zkušený soupeř ze západu Čech pak snaživý domácí tým potrestal. Nejdříve zahrál v 64. minutě jeden z obránců Táborska ve vlastním pokutovém území rukou a nařízený pokutový kop proměnil střelou po zemi k tyči Ondřej Vaněk – 0:2.

V 70. minutě stačil gólman Toma vyrazit před sebe centrovaný míč, ale dezorientovaný domácí zadák Ciferský napálil míč nekompromisně pod břevno vlastní branky – 0:3.

Plzeň pak v utkání, které sledovalo téměř čtyři a půl tisíce diváků, zcela ovládla hru. Kovařík a po něm Tecl ještě v samém závěru nastřelili tyč.

Plzeň tak problémů dokráčela do osmifinále domácí pohárové soutěže, kde se utká s prvoligovým nováčkem FC Hradec Králové. Osmifinále se hraje na dva zápasy.

3. kolo poháru FAČR:

FC MAS Táborsko – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kovařík, 64. Vaněk z PK, 70. vlastní (Ciferský).

Rozhodčí: Ardeleánu – Vaňkát, Kožár. ŽK: Traore, Ciferský – Vaněk. Diváci: 4438.

Sestava Viktorie: Bolek – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Vaněk (76. Chramosta, Procházka, Hořava, Kovařík – Tecl, Bakoš (60. Petržela).

24.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.