Úspěšně vykročily do bojů o záchranu v nejvyšší soutěži fotbalistky FC Viktoria Plzeň. V prvním kole skupiny o sestup porazily doma celek DFO Pardubice 2:0 a svému soupeři, který je v tabulce předposlední, se vzdálily už na sedm bodů.

Fotbalistkám Viktorie vyšel na hřišti SK Smíchov na Slovanech úvod utkání na jedničku. Po ukázkové kombinační akci v 11. minutě napřáhla na pravé straně ke střele Ivaničová a trefila šibenici vzdálenější tyče pardubické branky.

Za další dvě minuty už vedly svěřenkyně trenéra Karla Rady o dva góly, když Nicole Nehodová, vnučka fotbalového internacionála Zdeňka Nehody, přesným obloučkem překonala hostující brankářku. Hra se postupně vyrovnávala a stejný obraz hry přinesl i druhý poločas. Skóre se už nezměnilo a Viktoria si připsala tři cenné body.

„Soupeř hrozil už jen ze standardních situací, v závěru utkání nás podržela brankařka Radová. Celý tým si zaslouží pochvalu za dobrý výkon a nasazení," viděl zápas trenér Viktorie Karel Rada.

V sobotu od 10.30 hrají ženy Viktorie v Liberci.