Skóre zápasu otevřeli už v osmé minutě domácí fotbalisté, když nákop Podrazkého a sklepnutí Šilhana využil bývalý hráč Viktorie Mlika.
Sokolov se radoval z vedení jen čtyři minuty, kdy vyrovnal Pilař. O deset minut později se stejný hráč trefil podruhé a do kabin šla Viktoria s jednobrankovým náskokem.

Výhru úřadujícího mistra Gambrinus ligy zpečetil po přestávce třetí brankou sokolovský odchovanec ve službách Viktorie Michael Krmenčík.
Trenéři obou mužstev dali v utkání příležitost všem hráčům, které měli k dispozici. „Pro nás to byl čistě přípravný zápas. První poločas z naší strany nebyl tak hrozný, ale naše chyby v rozehrávce dokázala Plzeň potrestat. Je to však začátek přípravy, hráči ještě nejsou tak silní na balonu. Postupně budeme vybírat vhodné typy hráčů k tomu, abychom se vyvarovali problémů z minulé sezony,“ uvedl po utkání domácí kouč Radoslav Látal.

Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba byl po utkání s výkonem svého týmu spokojen. "Hráli jsme s kvalitním soupeřem, zápas měl svou kvalitu a hlavně v prvním poločase měla již naše hra parametry, kterými jsme se prezentovali v ligových zápasech,“ viděl utkání plzeňský kouč.

Trenéra Vrbu potěšil svým výkonem Václav Pilař, který přišel do Plzně na začátku týdne z Hradce Králové. „Jsem rád, že se chytil střelecky. Na jeho celkové hodnocení je ještě brzy, začal s námi teprve v pondělí, ale myslím si, že je to přesně ten hráč, kterého potřebujeme. Rychlý, technický a kombinačně zdatný,“ potěšilo trenéra Vrbu.

Fotbalisté Viktorie mají v neděli volno, v pondělí dopoledne trénují a po obědě se vydají na cestu do Rakouska na týdenní herní soustředění.

FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2). Branky: 8. Mlika – 12. Pilař, 22. Pilař, 58. Krmenčík. Rozhodčí: M. Paták – Štěrba, V. Paták. Diváci: 1040.

Sokolov: Buček – Blažek (46. Kura), Dřížďal (87. Kouba), Hrabáč, Hanzlík (46. Dvořák) – Podrazký (75. Bereczký), Borák (65. Benda), Šindelář (46. Čada), Vaněček (75. Jankovský) – Mlika (64. Domin), Šilhan (46. Javorský). Trenér: Radoslav Látal.

Viktoria: Ticháček (46. Daněk) – Rajtoral (46. Sladký), Brezinský, Neuwirh, Limberský (70. Kolář) – Kolář (46. Fillo), Horváth (46. Darida), Jiráček (73. Rajtoral), Petržela (46. Ďuriš), Pilař (46. Krmenčík) – Bakoš (46. Hora). Trenér: Pavel Vrba.

Václav Vacek, Zdeněk Plachý