Opět 1:0. Úřadující mistr FORTUNA:LIGY Viktoria Plzeň zvítězila tímto výsledkem počtvrté z pěti utkání nového fotbalového ročníku. Naposledy v neděli v 5. kole na hřišti předposlední Karviné. Hubenou výhru Plzeň tentokrát nevybojovala až v průběhu druhého poločasu, ale vítězný gól vstřelila už v úvodu zápasu.

„Vyhrát čtyřikrát 1:0 je svým způsobem nenormální,“ říkal po duelu v Karviné trenér Viktorie Pavel Vrba.

Lodivod hostů byl spokojený s výkonem svého mužstva pouze v první půli. „Za koukání stál jen první poločas. Ve druhé půli to byl z naší strany boj a ve hře jsme nepřidali nadstavbu. Karviná pak zjednodušila hru, hrála to, co potřebovala a my jsme se nedostávali k odraženým balonům,“ hodnotil Vrba.

Viktorii poslal do vedení v 6. minutě kanonýr Michael Krmenčík, který hlavičkou usměrnil za Berkovcova záda míč po rohovém kopu Hrošovského. „Naběhl jsem si na přední tyč a dal jsem to na zadní,“ popsal gólovou situaci Krmenčík.

Útočník Plzně sehrál hlavní roli ještě v 17. minutě. Karvinský Janečka ve vápně srazil Řezníka a rozhodčí Orel nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Krmenčík, jehož laxní střelu Berkovec chytil. „Mrzí mě to, protože jsem to kopl jako žák. Pokud bych penaltu proměnil, hrálo by se nám lépe. Asi už na penaltu nepůjdu,“ slíbil Krmenčík.

„Pokud bychom proměnili penaltu, tak by to Karviná možná víc otevřela,“ dodal Vrba.

Ve 33. minutě Petrželovu slibnou šanci zakončenou střelou zblokovala obrana Karviné.

Domácí zahrozili až v nastavení první půle, kdy Tusjakovu dělovku zlikvidoval Kozáčik.

Začátek druhé půle ještě patřil Viktorii, ale střely Petržely a Hrošovského proletěly těsně kolem karvinské branky.

Od 60. minuty byla nebezpečnější Karviná. Kozáčik měl práci s Janečkovou a Ramirezovou střelou. V 67. minutě sice Ramirez prostřelil plzeňského gólmana, ale míč přebíral v ofsajdu.

Karviná byla blízko vyrovnání čtvrthodinu před koncem, kdy Kozáčik vykopával téměř z brankové čáry pokus Smrže. „Nehrajeme špatně, ale musíme dát víc než jeden gól,“ uvedl Krmenčík.

V dresu Viktorie se poprvé na hřišti objevila posila Ubong Ekpai, který v 68. minutě vystřídal Petrželu.