Viktoria nastoupila v Opavě i s novou posilou Jakubem Brabcem na postu stopera, který v sestavě západočeského klubu nahradil distancovaného kapitána Romana Hubníka.

Viktoria držela míč na svých kopačkách a měla i první velkou brankovou příležitost.

Dostal se do ní v 19. minutě Joel Kayamba, který ještě na podzim hájil barvy Opavy. Kayamba napřáhl v rohu šestnáctky ke střele a minul domácí branku jen o centimetry.

Ve 23. minuta se hosté dočkali. Brankář Šrom zajel nohama v šestnáctce do Romana Procházky, rozhodčí Lerch nezaváhal ani na okamžik a nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil s velkým přehledem kapitán Viktorie Patrik Hrošovský – 0:1.

Domácí se dočkali první velké šance v úvodu druhého poločasu – po rohovém kopu se dostal k zakončení Schaffartzik, hlavou ale těsně přestřelil Hruškovu branku.

Výhru trefil Chorý

Viktoria mohla navýšit náskok deset minut po přestávce – Kovařík poslal parádní centr před branku, kde střílel Chorý a těsně minul branku.

Plzeň dostávala soupeře postupně pod tlak. Další velkou šanci měl Jakub Brabec, kterému chybující gólman Šrom přiklepl míč, jenže překvapený Brabec netrefil odkrytou branku.

V 79. minutě si hosté vítězství pojistili druhou brankou. Joel Kaymba centroval ke vzdálenější tyči, kde si Tomáš Chorý přiklepl přiklepl míč, který mu utekl ke vzdálenější tyči. Tam mu balon vrátil od brankové čáry Hrošovský a Chorý ho poslal do sítě – 0:2.

Domácí se už jen zmohli na zkorigování stavu, když se v nastaveném čase trefil střídající Juřena – 1:2.

SFC Opava - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1). Branky: 90+1. Juřena – 24. Hrošovský z PK, 78. Chorý. ŽK: Žídek, Svozil, Zavadil – Brabec, Chorý. Rozhodčí: Lerch – Koval, Vlček.
Diváci: 5186.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek, Hrabina – Řezníček (80. Jursa), Zavadil – Zapalač (62. Stáňa), Schaffartzik (67. Juřena), Jurečka – Smola. Trenér: Kopecký.

Plzeň: Hruška – Brabec, Havel, Pernica, Limberský – Hrošovský, Procházka – Hořava (67. Čermák), Kovařík, Kayamba (88. Pačinda) – Chorý (83. Bakoš). Trenér: Vrba.