Viktoriáni potřetí v řadě nedali v evropských pohárech venku ani gól, a zase prohráli. Naděje před domácí odvetou však žije, bude už ale potřeba skórovat.

„Fanoušci nám v Plzni vždy vytvořili skvělé prostředí, strašně nám to pomáhalo. A věříme, že i nyní se na ně budeme moci spolehnout,“ vzkázal Patrik Hrošovský.

V Bruselu už po čtvrthodině hry vytáhl parádní zákrok gólman Hruška, paradoxně proti spoluhráči Řezníkovi, který zasahoval před zle dotírajícím soupeřem. Ve 29. minutě šly Antverpy do vedení. Refaelov si navedl míč na střed, přihrál Rodriguesovi a ten vymetl šibenici – 1:0.

A to teprve nastalo pravé belgické peklo, Antverpy hnalo frenetické publikum. Když spustili fanoušci klubový chorál, otřásal se stadion v základech. A brzy mohlo být hůř, po nedorozumění v obraně Viktorie se ve 33. minutě řítil sám na bránu autor prvního gólu, ale zaškobrtl a nezakončil přesně.
Tlak domácích neustával… Viktoriáni byli směrem dopředu neškodní, za zmínku stál snad jen nepřesný a nedůrazný pokus Krmenčíka.

Ani v úvodu druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Domácí zahrozili už po šesti minutách, ale na pobídku Refaelova nikdo nenaběhl. Teprve po hodině hry se viktoriáni víc začali tlačit do ofenzivy, Hejda střílel jen do boční sítě, s tečovaným centrem Kopice i odraženým míčem Hrošovského si poradil Bolat, hlavička Hořavy šla nad a Kayamba pálil vedle.
A tak budou za týden doma dohánět manko.

Royal Antverpy 1
Viktoria Plzeň    0

Poločas: 1:0. Branka: 29. Rodrigues. ŽK: Seck – Hrošovský, Limberský. Diváci: 18350.
Antverpy: Bolat – Buta, Seck, Pius (25. Batubinsika), Jukleröd – Haroun, De Sart – Hairemans (61. Lamkel Zé), Refaelov (87. Baby), Rodrigues – Mbokani.
Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Hrošovský, Kalvach – Kopic, Janošek (53. Hořava), Kovařík(68. Kayamba) – Krmenčík (83. Chorý).