V pátek dokázali v utkání jedenáctého kola Gambrinus ligy vyhrát v Praze nad Slavií 1:0. Naposledy prohráli Západočeši 11. dubna v Olomouci 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v sedmnácté minutě z pokutového kopu Rezek.

Slavia nastoupila do utkání poprvé po výměně trenérů na lavičce s Michalem Petroušem, který v týdnu vystřídal odstupujícího Karla Jarolíma. A domácí začali proti lídru ligy s velkou chutí a už ve třetí minutě mohli jít do vedení. Po rohovém kopu nechala plzeňská obrana úplně volného Kisela a slovenský záložník trefil naštěstí pro hosty břevno branky Viktorie.

Plzeň ale postupně vyrovnala hru a několikrát nebezpečně zaútočila. V sedmnácté minutě vysprintoval za míčem do šestnáctky Slavie Rezek, vybíhající brankář Zlámal ho fauloval a kopala se penalta. Pokutový kop bezpečně proměnil sám faulovaný hráč a sedmým podzimním gólem se dotáhl na dvojici nejlepších střelců Gambrinus ligy, plzeňského spoluhráče Koláře a olomouckého Hubníka.

V závěru prvního poločasu mohla Viktoria zvýšit své vedení, když po Rezkově nebezpečném centru vypadl brankáři Zlámalovi míč z rukou a slávistický gólman měl co dělat, aby balon v poslední chvíli skryl rukavicích před dobíhajícím Bakošem.

Slavia po přestávce dokázala něco, co se žádnému týmu v Gambrinus lize už dlouho nepodařilo – dostala Plzeň pod velký tlak. Obrana Viktorie ale náporu Pražanů bezchybně odolávala, několikrát se vyznamenal brankář Pavlík.

Potom však trpělivě bránící Plzeň dvakrát udeřila. Nejdříve Horváth ideálním pasem za obranu poslal do vyložené šance Rezka, ale ten volil přihrávku na Střihavku a k němu se už míč nedostal. Vzápětí se prodral do šestnáctky Jiráček, jenže slabou střelou Zlámala neohrozil.

Na druhé straně měl stoprocentní šanci po Kiselově přihrávce Vyhnal, ale přestřelil branku. Plzeň v závěru jednobrankový náskok uhájila.

Kouč Viktorie Pavel Vrba uznal, že výhra jeho týmu byla tentokrát šťastná. „Slavia byla aktivnější, důraznější, zatlačila nás. Bylo to naše nejšťastnější vítězství na podzim,“ přiznal Vrba.

Smutný byl po zápase kouč Slavie Michal Petrouš. „Hráčům nemohu nic vytknout, ve druhé půli jsme Plzeň přehrávali. Jsme ale bohužel bez bodu,“ litoval Petrouš.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 0:1

Branka: 17. Rezek z PK. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Koval. ŽK: Hubáček, Belaid – Navrátil, Rajtoral, Bakoš.

Slavia: Zlámal - Hubáček, Koubský, Ragued, Dembelé - Janda, Kisel, Belaid, M. Černý - Hora, Vyhnal. Trenér: Petrouš.

Plzeň: Pavlík - Navrátil, Bystroň, Rada, Limberský - Rajtoral, Jiráček, Horváth, Petržela - Bakoš, Rezek. Trenér: Vrba.