Po porážce v prvním utkání v Jablonci 1:2 podlehli Západočeši svému soupeři i doma 3:4 a semifinále Poháru České pošty si nezahrají.

Viktoria prospala začátek, už v šesté minutě prohrávala 0:2. „Speciálně jsme hráče upozorňovali na to, že začátek utkání je velice důležitý a že je nutné přistoupit k osobním soubojům s veškerou odpovědností. V prvních deseti minutách mně připadalo, že někteří hráči byli ještě někde na svačině nebo u kávy," nešetřil kritikou na své hráče trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Byli absolutně nezodpovědní, vůbec se nevraceli do svých prostorů, na hřišti jen statovali. Někteří hráči si vůbec neuvědomili, že hrají pohárové utkání," pokračoval v kritice kouč Plzně. Stejně jako v zápasech proti Hradci Králové dostali příležitost hráči, kteří v lize pravidelně nenastupují.

„Dobře věděli, že příležitost v pohárových zápasech budou dostávat do té doby, dokud budeme postupovat. Mrzí mne, že si to neuvědomili," uvedl Vrba.

„Poté, co jsme z poháru vypadli, už takovou příležitost dostávat nebudou. Teď budou muset čekat dlouho na to, než znovu dostanou prostor," řekl na adresu náhradníků trenér Viktorie.

Zmar Viktorie pokračoval i po nevydařeném úvodu, Jablonec přidal ve druhém poločase další dva góly.

„To, co jsme předvedli v prvních šedesáti sedmdesáti minutách hry, to jsem tady v Plzni ještě nezažil. Poprvé jsem byl krajně nespokojen s výkonem týmu," řekl Vrba.

Naštěstí se Viktoria v závěru zápasu vzpamatovala a třeni góly odvrátila ostudný debakl. Trenér Vrba poslal na hřiště reprezentanta Koláře a ten společně s Daridou hru Plzně rozhýbal. „Příchodem Koláře se naše hra zvedla, v posledních dvaceti minutách už to byl fotbal, na který se dalo dívat," řekl trenér Vrba.

Plzeň v posledních třech soutěžních zápasech dvakrát prohrála. Vrba si však nemyslí, že by se porážky podepsaly negativně na sebevědomí mužstva.

„Pohárové zápasy s Jabloncem a ligové utkáni s Teplicemi jsme odehráli v odlišném složení. Tyhle zápasy bych nespojoval," míní kouč.

Viktoria sice vypadla z poháru, ale teď se bude moci soustředit už jen na jedinou soutěž, na ligu.

„Když si vezmete zátěž většiny hráčů v poslední době včetně reprezentantů, tak my jsme neměli jediný normální týden," upozornil Vrba.

„Když teď najedeme na klasické týdenní cykly, věřím, že nám to prospěje stejně jako minulou sezonu. Tehdy jsme po vypadnutí z poháru všechny zápasy v lize kromě jediné remízy vyhráli. Rádi bychom na to navázali," dodal Vrba.

První možnost bude mít Viktoria už v neděli, kdy hraje od 16.00 hodin na Slovácku.