Viktoria v generálce na Schalke remizovala

Plzeň – Bez porážky prošli třemi přípravnými duely na soustředění na Kypru fotbalisté FC Viktorie Plzeň.

7.2.2012

Roman PavlíkFoto: Archiv

Po remíze 1:1 rumunským Galati a výhře 3:2 nad ruským celkem Nižnij Novgorod v úterý remizovali v generálce na utkání Evropské ligy proti Schalke 0:4 s lídrem polské ligy Slaskem Wroclaw 1:1.

Viktoria stejně jako v zápase s Novgorodem nezvládla začátek zápasu a už v páté minutě prohrávala 0:1. Brankáři Čechovi po centru do šestnáctky vypadl míč z rukou a Diaz poslal balon pohodlně do prázdné branky.

Inkasovaný gól ale Plzeň nabudil. Získala převahu a vytvořila si několik slibných střeleckých příležitostí.

První z nich měl ve 22. minutě Petržela, jenže jeho ostrá střela jen těsně minula branku Slasku.

Ve 34. minutě se dostal do výhodné střelecké pozice Bakoš, ale ani on neuspěl, mířil nepřesně.

Největší šanci Plzeňanů v prvním poločase měl osm minut před přestávkou Kolář. Po ideální přihrávce Daridy za obranu Wroclawi šel záložník Viktorie sám na brankáře, ale trefil jen jeho náruč.

Gólová příležitost Západočechů otevřela i druhý poločas včerejšího duelu na Kypru. Obraně polského mužstva unikl po pravém straně obránce František Rajtoral a jeho střelu gólman v posledním okamžiku vyrazil na roh.

Šanci ale měla i Wroclaw. V 65. minutě vytáhl bravurní zákrok střídající brankář Viktorie Roman Pavlík, který zneškodnil nebezpečnou střelu Slasku.

V 73. minutě zacentroval opět Rajtoral a Tomáš Berger mířil hlavou vedle. Dvě minuty poté stejný hráč rozehrál akci, Darida přenechal míč Jakubu Horovi a ten překonal brankáře – 1:1.

V závěrečné desetiminutovce mohla Viktoria strhnout vítězství na svoji stranu. Nejprve po rohovém kopu Horvátha neuspěl Ďuriš a tři minuty před koncem poslal Darida míč ve skluzu vedle branky.

FC Viktoria Plzeň – Slask Wroclaw 1:1 (0:1)

Branky: 75. Hora – 5. Diaz.

Viktoria: Čech (46. Pavlík) – Rajtoral, Procházka, Čišovský (46. Ševinský), Limberský (46. Řezník) – Darida, Horváth (88. Trapp) – Petržela (46. Hora), Kolář (46. Berger), Pilař (46. Ďuriš) – Bakoš (46. Wágner). Trenér Pavel Vrba.

Podcenit Lugano? Ani náhodou, říká Zeman

Lugano – Ve švýcarské lize oblékal v sezoně 2015/2016 dres FC Sion a teď se do země helvétského kříže záložník Martin Zeman vrací, aby tu v barvách Viktorie svedl boj o body v Evropské lize.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.