Výprava fotbalistů Viktorie dorazila na místo soustředění po sedmi hodinách cesty. Z pražského letiště Václava Havla letěli viktoriáni do Frankfurtu a následně do Valencie, odkud se vydali na krátkou cestu autobusem do Benidormu.

„Cesta proběhla bez problémů, dorazili jsme v pořádku. Máme zde skvělé podmínky pro přípravu," pochvaloval si hned do příjezdu na místo hlavní kouč Viktorie Plzeň Roman Pivarník.

V podvečer pak absolvovali jeho svěřenci v Benidormu první tréninkovou jednotku. Výhodou je, že travnaté hřiště mají fotbalisté úřadujícího českého mistra k dispozici přímo v areálu hotelového komplexu.

V kádru Viktorie pro druhé španělské soustředění jsou také dva nadějní mladí fotbalisté, dorostenci Filip Vacovský a Lukáš Pihrt.

„Je to pro nás obrovská čest, že můžeme být s áčkem na soustředění. Chceme se hlavně učit od zkušených hráčů a zároveň i ukázat, že umíme hrát fotbal," shodují se oba mladíci.

Viktoria sehraje v rámci soustředění čtyři přípravné zápasy a tři z nich uvidí fanoušci západočeského klubu v přímém přenosu prostřednictvím klubového YouTube kanálu. „Podařilo se nám zajistit přímé přenosy z utkání s CSKA Moskva, Odense a Daejeon Citizen," potvrdil tiskový mluvčí FC Viktoria Plzeň Václav Hanzlík.

První utkání sehrají fotbalisté Viktorie už zítra od 16.00 hodin proti ruskému celku CSKA Moskva.