Viktoria uštědřila lekci Hanákům a vede ligu

Plzeň – Fotbalisté Viktorie porazili v neděli pozdě večer dosavadního lídra Gambrinus ligy Olomouc 3:0 a zaslouženě se usadili v čele tabulky.

11.11.2012 1

Fotbalisté Viktorie porazili v neděli pozdě večer dosavadního lídra Gambrinus ligy Olomouc 3:0Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeň v souboji dvou týmů s nejlepšími ligovými obranami od první minuty vnutila Hanákům svoji hru.

Kombinací přehrávala soupeře a často nebezpečně ohrožovala branku hostů.

Poprvé explodovala Doosan Arena nadšením už v jedenácté minutě. Po akci Procházky zacentroval z levé strany pravačkou Limberský před branku a Kolář hlavou zblízka poslal míč do sítě.

Povzbuzená Plzeň se za podpory skvělého publika hnala dál do útoku jako o závod.

S Limberského jedovatou střelou si poradil brankář Zlámal a Ďuriš po centru Procházky ve stoprocentní šanci mířil hlavou vedle.

Sedm minut před poločasem jásaly tribuny Doosan Areny podruhé. Centr Zemana posunul Duriš k Daridovi, který umístěnou přízemní střelou k tyči rozvlnil síť.

Hosté se za celý první poločas nedostali do jediné gólové šance.

Definitivní pojistka vítězství Západočechů přišla v 70. minutě. Ďuriš si na pravé straně naběhl na přihrávku mezi obránce od Řezníka, od brankové čáry poslal zpětný centr přímo na hlavu střídajícího Hory a ten poslal míč za záda bezmocného brankáře Zlámala.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:0 (2:0). Branky: 11. Kolář, 38. Darida, 71. Hora. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Hájek. ŽK: Zeman (Plzeň). Diváci: 10 238.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Ďuriš, Kolář (67. Hora), Zeman (82. Malakjan) - Bakoš (89. Hejda). Trenér: Vrba.
Olomouc: Zlámal - Rossi, Dreksa (78. Šindelář), Škerle, Vepřek - Hořava, Pospíšil - Petr (88. Schulmeister), Ordoš, Navrátil - Klesnil (61. Doležal). Trenér: Pivarník.

11.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Policie kontroluje kotoučky z tachografu. Ilustrační foto.

Šoféři nedodržují přestávky

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.