„Na Plzeňský jaro (klubový název pro druhou část sezony, pozn. aut.) se těšíme všichni! A všechno směřujeme k tomu, abychom byli co nejlépe připraveni. Věříme i ve velkou podporu našich fanoušků,“ vzkázal přes klubový web ze Španělska asistent trenéra Miroslava Koubka Jan Trousil.

Vypadá to, že třetí tým tabulky FORTUNA:LIGY má slušnou formu. Na začátku přípravy si připsal povinné výhry proti druholigovým celkům Viktorii Žižkov (2:0) a Dukle Praha (1:0) a diviznímu Senku Doubravka (11:0). Už ve Španělsku porazil maďarského mistra a účastníka předkola play-off Konferenční ligy (KL) Ferencváros Budapešť (3:1) a v nedělním ostrém utkání i vedoucí tým ukrajinské nejvyšší soutěže Kryvbas Kryvyj Rih (3:0).

Mimochodem, v případě, že Ferencváros v únoru vyřadí v KL Olympiakos Pireus, tak bude v osudí možných soupeřů Viktorie Plzeň pro osmifinále této soutěže.

Jan Říčka.
Viktoria má nového hlavního skauta, který pracoval pro Manchester City

Dva zápasy v Benidormu naznačily, že Plzni šlape nejen útok, ale i defenziva.

„Mám radost, když se nám daří ubránit standardky soupeře a protivníka do ničeho nepouštíme. Hodně se o tom s hráči bavíme, trénujeme to,“ přiznal Trousil, který pochválil i produktivního útočníka Tomáše Chorého.

"Tomáš se do zápasů zapojil až tady ve Španělsku. Viděli jsme na něm i v trénincích, jak je hladový a těší se na utkání. Už v prvním zápase byl vidět, podržel balón a prosadil se. Proti Kryvbasu se výborně doplňovali s Vydrysem, fungovalo to velmi dobře," vysvětlil Jan Trousil.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve druhém přípravném zápase ve španělském Benidormu lídra ukrajinské ligy Kryvbas Kryvyj Roh 3:0.
Jasná výhra Viktorie v zápase plném emocí, které uklidňoval i Šádek