Fotbalisté Viktorie Plzeň mají za sebou první tréninky v podhůří rakouských Alp. Do Westendorfu, kde mistr ligy bude ladit formu na nový ročník nejvyšší soutěže, dorazila výprava v sobotu odpoledne.

„Cesta byla trochu delší, než bych očekával, ale nakonec jsme v pořádku dorazili. V Německu měli dálnice pěkně rozkopané, ale naštěstí jsme únavu z autobusu ze sebe shodili hned prvním tréninkem," pochvaloval si Jan Kopic.

Trenér Roman Pivarník zaměřil trénink na protažení svalů, posilovací cvičení a běhání. „Ale všechno to bylo v pohodě. Moc jsem se na trénink těšil," řekl Kopic.

Kádr Viktorie Plzeň pro soustředění v RakouskuBrankáři: Matúš Kozáčik, Petr Bolek, Jakub Šiman
Obránci: Jan Baránek, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Aleš Matějů, Radim Řezník
Záložníci: Tomáš Hořava, Jakub Hromada, Patrik Hrošovský, Daniel Kolář, Jan Kopic, Jan Kovařík, Tomáš Kučera, Milan Petržela, František Rajtoral, Jan Suchan
Útočníci: Marek Bakoš, Michal Ďuriš, Michael Krmenčík, Jan Holenda

Od neděle viktoriáni najeli na standardní model dvoufázových tréninků. V úterý Viktorie odehraje první ze tří přátelských utkání v Rakousku. Plzeň prověří německý celek Fortuna Düsseldorf.

Na soustředění do Rakouska už neodcestoval záložník Egon Vůch, kterého Plzeň uvolnila do Liberce. „Egon odchází na roční hostování s opcí," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Pětadvacetiletý fotbalista odchází do týmu, který již dobře zná z minulé sezony. „Měl by pravidelně nastupovat. Jednání se Slovanem proběhlo velmi rychle a korektně," dodal Šádek.