Viktoria smetla Slavii a dál živí naději na titul

Plzeň – Dokázali to! Fotbalisté plzeňské Viktorie zdecimovali Slavii 3:0 a vrátili svému soupeři porážku z podzimního souboje i s úroky. A co víc, parta kolem Pavla Horvátha dál žije svůj sen o obhajobě ligového primátu.

30.4.2012

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia PrahaFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Magická hranice padla. Do Doosan Arény si našlo cestu rekordních 11 412 diváků a domácí borci se jim odvděčili výtečným výkonem a přesvědčivým vítězstvím.

Většině přítomných málem připravil studenou sprchu Nitranský, ale jeho dvojitou superšanci pokryl výtečný Pavlík. A tak se znovu potvrdilo okřídlené rčení nedáš, dostaneš. Plzeňskou smršť začal v 10. minutě Bakoš, který usměrnil do sítě Pilařův milimetrový pas a stadion vybuchl nadšením.

Slovenský kanonýr se za chvíli ocitl v další dobré šanci, ale tentokrát si vylámal zuby na hostujícím gólmanovi. Viktorii to ale nevadilo. Po čtvrt hodině totiž hosté zkoprněli a pustili do brejku Pilaře, jehož práci dokonal střelou do odkryté svatyně Petržela.

Plzeňští skutečně procházeli defenzivou hostů jako nůž máslem. V 25. minutě pálil po Petrželově parádě Pilař těsně mimo. Po půl hodině se sice osmělili i „sešívaní", Pavlík ale nemusel zasahovat.

Pražané se pak do vyloženější příležitosti nedostali, naopak v 35. minutě minul ve skluzu agilní Pilař těsně tyč Čontofalského branky. Ale v závěru prvního dějství se tváří v tvář hostujícímu brankáři prosadil opět hráč s číslem 11 na zádech Milan Petržela. Plzeňský uragán v prvním dějství sfoukl soupeře.

Červenomodří posléze v poklidu kontrolovali pohodlné vedení. Náladu plzeňských příznivců mohl vylepšit Bakoš, ale v nadějné pozici zaváhal. Bezzubá Slavia se do brankové příležitosti již nedostala, naopak bdělost Čontofalského vyzkoušel Rajtoral. Tečku za galapředstavením Plzeňanů mohl napsat v samotném závěru Petržela, jeho rána ale skončila nad horní konstrukcí.

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 3:0

Poločas: 3:0. Branky: 18. a 44. Petržela, 10. Bakoš. Rozhodčí: Matějek - Štěrba, Košec. ŽK: Latka, Dostál, Veselý. Diváci: 11 412 (vyprodáno).

Sestavy:

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth (83. Procházka) - Petržela, Kolář, Pilař (88. Hora) – Bakoš (75. Wágner). Trenér: Pavel Vrba.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Trubila - Nitrianský (46. Pospěch), Milutinovič
(71. Frejlach), Petrák, Veselý - Vlček, Škoda (85. Paprčiak). Trenér: Martin Poustka.

Autor: Redakce

30.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Politika je živila, musí se poohlédnout jinde

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Na volby vyrazil Plzeňan trabantem

Plzeň - Josef Odehnal dostal automobil v roce 1995 od své tchyně.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.