Trenér Vrba provedl oproti utkání v Teplicích čtyři změny. Zraněného Limberského nahradil na levém kraji obrany Hubník a od první minuty nastoupili také Petržela, Ďuriš a Tecl.

A změny Plzni prospěly. Zejména Petržela s Ďurišem na stranách hřiště a Tecl na hrotu útoku hru rozhýbali.

Začátek sice vyšel lépe Jablonci, který šel v 11. minutě do vedení Pitákem, ale inkasovaný gól Plzeň nastartoval.

Viktoria brzy sklízela za aktivní hru ovoce. Novák fauloval v šestnáctce Petrželu a Horváth tentokrát penaltu bezpečně proměnil. „Při každé penaltě jsou to velké nervy, ale v mužstvu jsem od toho, abych takové situace zvládal," komentoval Horváth důležitý okamžik zápasu.

Domácí stupňovali tlak a brzy šli do vedení. Rajtoralovu střelu zastavil Novák v šestnáctce rukou a nařízený pokutový kop proměnil Tecl.

Pro Nováka to byla druhá žlutá karta a byl vyloučen.

Převaha Plzně byla drtivá a Jablonec mohl děkovat brankáři Špitovi, že v poločase neprohrával vyšším rozdílem. Jen Kolář měl tři vyložené šance, dvakrát ho vychytal Špit a potřetí trefil tyč. V poslední minutě první půle hlavičkoval Tecl a bylo to 3:1.

Viktoria koncertovala i po přestávce. V 55. minutě se přece jen dočkal Kolář, který střelou z otočky mezi nohy Špita vstřelil čtvrtý gól.

Excelentní výkon podal Petržela. Utekl obraně Jablonce, obloučkem našel u vzdálenější tyče osamoceného Horvátha, který nádhernou bombou z voleje skóroval. Šestý gól vstřelil opět po akci Petržely střídající Wágner.

Plzeň – Jablonec 6:1 (3:1)

Branky: 22. z PK a 45. Tecl, 16. z PK a 68. Horváth, 55. Kolář, 86. Wágner – 11. Piták. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, J. Paták. ŽK: Čišovský, Rajtoral – Vošahlík, Loučka, Čížek, Piták. ČK: 22. Novák (J).

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník – Hořava, Horváth (87. Pospíšil) – Petržela, Kolář (81. Bakoš), Ďuriš – Tecl (73. Wágner). Trenér: Vrba.

Jablonec: Špit – Rossi, Kysela, Beneš, Novák – Loučka, Kubista – Čížek (87. Vukadinovič), Piták (75. Jurča), Vaněk – Vošahlík (64. Třešňák). Trenér: Skuhravý.