Tým, složený ze zmíněných hráčů, startuje na turnaji pod Global United a vede ho další velká osobnost německého fotbalu Fredy Bobic.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci západočeského klubu, protože budou moci sledovat zápasy svého mužstva na televizní obrazovce. Turnaj totiž přenáší v přímém přenosu německý sportovní kanál DSF.

Viktoria vstoupí do turnaje zápasem proti MSV Duisburg, který začíná podle časového programu ve 13.12 hodin, druhým soupeřem ve tříčlenné skupině bude Západočechům zmíněný výběr Fredyho Bobice (začátek ve 14.06 hodin).

Ve druhé skupině je další český celek, druholigová Dukla Praha, za kterou vymel nastoupit i odchovanec Viktorie Ondřej Šiml. Soupeři Dukly budou celky FC Energie Cottbus a Lokomotiva Lipsko. Mužstva jsou složena převážně z hráčů do 23 let.

„Pozvánku jsme dostali na poslední chvíli, protože pořadatelům odřekl tým Ghany. Situace se nám trochu zkomplikovala, protoře hned v neděli začíná přípravu A mužstvo Viktorie. Tým jsme sestavili z mladých hráčů zařazených do přípravy áčka, z juniorky je doplní Mudra, Leitl, Presl a Protivínský,“ říká kouč juniorky Viktorie Milan Matejka, který tým v Riese povede.

„Bohužel jsme neměli skoro žádný čas na přípravu, absolvujeme jen jeden trénink na malém hřišti s umělou trávou ve Štruncových sadech. Na stejném povrchu se bude hrát i v Německu. Důležité je, aby si hráči rychle zvykli na hřiště s mantinely. Přesto, že domácí fotbalisté jsou na halový fotbal mnohem více zvyklí a mají ho v krvi, nechceme udělat v Německu ostudu,“ přeje si trenér Matejka.

Viktoria jede do Německa s brankáři Houdkem a Protivínským, hráči do pole: Jiráček, Lecjaks, Blažek, Nový, Bauer, Halama, Mlika, Dvořák, Mudra, Leitl a Presl.