Plzeňané vyběhli na hřiště kompletní až na kapitána Pavla Horvátha, který měl původně do Gelsenkirchgenu odcestovat s mužstvem, i když kvůli trestu za tři žluté karty nemůže nastoupit. Na palubě lezeckého speciálu ale chyběl, zůstal doma a doléčuje si svalové zranění.

Kapitánskou pásku ve čtvrteční odvetě Evropské ligy si místo něj navlékne obránce David Limberský. Nebude to ale pro něj úplná premiéra v roli kapitána, týmu šéfoval už několikrát v případ absence Pavla Horvátha. „Kapitánskou pásku jsem nosil v Plzni i před čtyřmi roky. Ale v tak důležitém utkání, jaké nás čeká proti Schalke, jsem však kapitánem nikdy nebyl,“ svěřil se David Limberský.

Fotbalisté Viktorie si vloni na podzim v Lize mistrů vyzkoušeli velké stadiony v Miláně a v Barceloně. „Každý z nich má něco do sebe, jsou to tradiční fotbalové stánky. Veltins Arena v Gelsenkirchgenu je oproti nim modernější, je to hala se vším všudy. Ale nejlepší stadion v Evropě stojí v Plzni ve Štruncových sadech,“ usmíval se kapitán Viktorie Plzeň.