Trenér Viktorie Roman Pivarník udělal podle očekávání oproti nedělnímu ligovému utkání s Karvinou v sestavě několik změn. Místo Matějů nastoupil na pravém kraji obrany Řezník, Hubníka vystřídal ve stoperské dvojici Baránek a Limberského post levého obránce převzal Kovařík.

V záloze vedle Petržely
a Kaceho dostali příležitost uzdravený Hrošovský a Suchan, v útoku nastoupil vedle Poznara od začátku Krmenčík.

Viktoria udávala od první minuty tempo hry a na hřišti jasně dominovala.

Už ve třinácté minutě mohl otevřít skóre před brankou osamocený Petržela, jenže po přihrávce Kovaříka trefil jen gólmana.

Domácí udrželi čisté konto jen první čtvrthodinu, na jejím konci si na rozehraný rohový kop vyskočil Baránek a hlavou poslal Viktorii Plzeň do vedení – 0:1.

Ve 35. minutě vstřelil Krmenčík druhý gól, ale sudí jej pro ofsajdové postavení plzeňského forvarda neuznal.

Do další velké šance se Krmenčík dostal čtyři minuty před koncem prvního poločasu, po přihrávce překonal gólmana Hlaváče, ale obránce Massaniec vykopl míč z brankové čáry.

Viktoria se druhé branky v prvním poločase přece jen dočkala. Minutu před přestávkou poslal Kace z levé strany ostrý střílený míč na hlučínskou branku a balon zapadl u vzdálenější tyče do sítě – 0:2. Albánský reprezentant se tak radoval z prvního gólu v soutěžním zápase v dresu Viktorie.

O přestávce stáhl plzeňský kouč Roman Pivarník ze hry Petrželu a Kaceho a do hry místo nich poslal Hořavu se Zemanem.

A byl to právě Zeman, který byl u třetího gólu hostů. V 56. minutě načechral míč před branku, kde ho hlavou poslal hlavou do sítě Řezník – 0:3.

Dvě minuty poté už Plzeň vedla o čtyři branky. Suchan byl sražen v šestnáctce, sudí nařídil penaltu a tu bezpečně střelou k tyči proměnil Poznar, který se tak rovněž radoval z prvního gólu v dresu Viktorie – 0:4.

Trenér Pivarník vzápětí vysokého forvarda stáhl ze hry a na trávníku ho nahradil Ďuriš.

V 67. minutě se po několika šancích dočkal gólu Krmenčík, který zužitkoval přesný centr Zemana – 0:5.

Šestý gól přidal Ďuriš z penalty nařízené po faulu domácího Hudeczka, který dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen – 0:6.

Gólový účet zápasu uzavřel v předposlední minutě střídající Hořava, který nikým neatakovaný poslal z deseti metrů míč za záda brankáře Hlaváče – 0:7.

Fotbalisté Viktorie si v závěru zápasu pohlídali čisté konto a v MOL Cupu postoupili do čtvrtého kola.

3. kolo MOL Cupu: FC Hlučín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:2)

Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 56. Řezník, 58. Poznar z pen., 67. Krmenčík, 80. Ďuriš z pen., 89. Hořava. Rozhodčí: Machálek - Dobrovolný, Podaný. ČK: 79. Hudeczek (Hlučín).

Viktoria: Bolek - Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík - Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan - Krmenčík, Poznar (59. Ďuriš). Trenér: Pivarník.