Slavnostní úvod bude mít dnešní duel 26. kola Gambrinus ligy v Plzni mezi domácí Viktorií a Teplicemi. Zástupci vedení Viktorie pogratulují k sedmdesátým narozeninám Františku Plassovi, jedné z velkých postav západočeského klubu. František Plass patřil na přelomu šedesátých a sedmdesátých let k nejlepším fotbalistům u nás, v dresu Škody si připsal jedenáct startů v československé reprezentaci. Pro jeho elegantní herní styl se mu přezdívalo Plzeňský Beckenbauer podle slavného fotbalisty Bayernu Mnichov a jednoho z nejlepších hráčů světa. Před zápasem proběhne i křest stejnojmenné knihy, jejímž autorem je fotbalový historik a spolupracovník Deníku Pavel Hochman.

Kromě pražské Sparty to dokázali jen fotbalisté Teplic, dnešní soupeř Západočechů.

V zápase, který na podzim sledovalo 16 tisíc diváků, Plzeň neproměnila penaltu a brankou Nivalda prohrála 0:1.

Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího tak mají pro dnešní zápas v Doosan Areně o motivaci postaráno.

„Budeme chtít Teplicím porážku vrátit," slibuje odhodlaně fanouškům plzeňský stoper Václav Procházka.

Teplice měly skvělý podzim, přezimovaly na třetím místě. V závěru podzimní části Gambrinus ligy ale přišly o svého nejlepšího kanonýra Mahmutoviče a na jaře se jim zdaleka tak nedaří.

Poslední dva zápasy parta z lázní dokonce prohrála a propadla se na na páté místo.

„Co se děje? Na podzim jsme dali z každé druhé střely gól, ale teď se na něj natrápíme. Inkasujeme a pak se to těžko obrací," uvedl teplický brankář Tomáš Grigar.

„Ale třeba to v Plzni zlomíme," věří gólman Severočechů.

I když mají Teplice daleko do podzimní fazony, dokáží být na hřišti nebezpečné. „I když se jim výsledkově v poslední době nedaří, stále je to kvalitní tým. Musíme být velice pozorní," varuje asistent trenéra Viktorie Jiří Skála, který v Teplicích jako hráč působil.

Jakákoliv nostalgie ale půjde dnes stranou. „Pro mě jsou prostě Teplice soupeř, kterého chci porazit, nic víc," říká Jiří Skála.

Kádr Viktorie je až na dlouhodobě zraněné Čišovského a Bakoše kompletní. „Trénuje už i Pavel Horváth, který léčil naražené rameno a pak měl virózu," dodává Skála.

Utkání Viktoria – Teplice začíná v Doosan Areně ve 20.15 hodin (TV Fanda).