Viktoria se trefovala až ve druhé půli

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve svém třetím utkání v rámci zimní přípravy s Baníkem Sokolov 2:2. Pátý celek druhé ligy dokonce ve středu v Berouně nad úřadujícím mistrem vedl po poločase 2:0, ale branky Petržely a Ďuriše zajistily Plzni alespoň zisk bodu do tabulky Tipsport ligy.

19.1.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

První vážnější šanci měli na kopačkách sokolovští fotbalisté. V 10. minutě zahrávali standardní situaci a střelecký pokus musel brankář Daněk vytěsnit na roh. O pět minut později mohl otevřít skóre utkání plzeňský Berger, který se dostal do výhodné pozice po ideálním pasu Horvátha, ale jeho střela mezi tyče nezamířila.

Nepřesný byl v 17. minutě také střelecký pokus Wágnera, který rozvlnil pouze boční síť sokolovské svatyně. Ve 23. minutě zatáhl míč po levé straně sokolovský Vaněček, jeho úmysl o zakončení ale plzeňský Daněk vystihl.

Hodně práce měl ve 26. minutě brankář Buček s hlavičkou Ďuriše a sokolovský gólman se blýskl i při hlavičkovém pokusu Bergera.

Ve 33. minutě ztratili viktoriáni míč ve středu hřiště a z rychlého brejku Vaněček umístěnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1.

Na 2:0 pro Sokolov zvyšoval o pět minut později po trestném kopu Vrtělka. V závěru první části mohl snížit Trapp, míč ale skončil na tyči.

„První poločas byl z naší strany sice fotbalový, ale pasivní. Udělali jsme dvě chyby, které soupeř dokázal využít ke vstřelení gólů,“ uvedl trenér Plzně Pavel Vrba.

Po přestávce orazítkovali v 56. minutě fotbalisté Sokolova po dlouhém nákopu břevno Pavlíkovy branky. V 65. minutě nebezpečně střílel plzeňský Berger, brankář Buček vyrazil míč opět k Bergerovi, ten jej postrčil na Petrželu, který se nemýlil – 1:2.

V 75. minutě se Viktoria dočkala vyrovnání. Míč vyvezl Procházka, přihrál Ďurišovi, a ten z otočky podruhé rozvlnil síť za gólmanem Sokolova.

Strhnout vedení na stranu Plzně mohl po centru Sladkého Berger, gólman Sokolova byl však tentokrát na místě. A když se neujal ani technický pokus Ševinského v poslední minutě, zápas skončil dělbou bodů.

„Ve druhé části jsme zlepšili pohyb a zaslouženě vyrovnali. S předvedeným výkonem ve druhém poločasu tak můžeme být spokojenější,“ dodal kouč Vrba.

Posledním soupeřem Viktorie Plzeň ve skupině B Tipsport ligy bude v sobotu od 10.30 hodin pražská Dukla.

FC Viktoria Plzeň – FK Baník Sokolov 2:2

Poločas: 0:2. Branky: 65. Petržela, 75. Ďuriš – 33. Vaněček, 38. Vrtělka

Viktoria, 1. poločas: Daněk – Ševinský, Čišovský, Procházka, Limberský – Trapp, Horváth – Berger, Kolář, Ďuriš – Wágner. 2. poločas: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Procházka, Sladký – Trapp, Berger – Petržela, Kolář, Hora – Bakoš.

19.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Klatovská třída je ráno i odpoledne v dopravních špičkách beznadějně ucpaná. Nervy mají jako na drátkách řidiči i chodci

Konci Klatovské třídy výrazně ubudou auta

Plzeňská filharmonie bude mít od příští sezony nového šéfdirigenta.

Výměna dirigentů

Je libo mátu nebo zamyšlení, co udělat s mrtvou kočkou?

Plzeň - DEPO2015 lákalo víkendové návštěvníky na designové kousky.

Adventní čas láká zloděje do ulic, policie nabádá k obezřetnosti

Plzeň - Několik vloupání do osobních aut řešili borští policisté během uplynulého víkendu.

Vyhrožoval policistům

Plzeň – Na linku tísňového volání zavolal v sobotu odpoledne muž.

Školka na Valše se nepostaví, stovka lidí už podepsala petici

Plzeň - Když v roce 2010 startovala nová výstavba domů a bytů na Valše, součástí projektu bylo mimo jiné vybudování mateřské školy.