Utkání rozhodla čtyřminutovka v polovině prvního poločasu, kdy se prosadili Milan Petržela a Marek Bakoš.

Před výkopem fanoušci a hráči obou klubů uctili památku Františka Rajtorala, který minulý týden spáchal sebevraždu, minutovým potleskem. Zaplněný stadion pak první tři minuty zápasu vyvolával jméno bývalého viktoriána. Na konci poločasu fanoušci roztáhli v kotli choreo věnované Františku Rajtoralovi.

František Rajtoral spáchal sebevraždu. U Doosan arény vzniklo pietní místo.
Místo minuty ticha bude v sobotu Rajtoralovi celý stadion tleskat

Trenér Viktorie Zdeněk Bečka nechal sedět Řezníka, Kovaříka a Krmenčíka. Kvůli kartám navíc scházel kapitán Roman Hubník. Do základní sestavy se tak dostali Matějů, Kopic, Ivanschitz a Hájek.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný. Prakticky z první šance padl gól. Po závaru v pokutovém území Dukly se balon odrazil na hranici šestnáctky k Hořavovi, jehož střelu tečoval Petržela za záda brankáře Rady – 1:0. O tři minuty později Šimůnek ve vápně sestřelil Petrželu a rozhodčí Franěk ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Bakoš a tvrdou ranou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Petržela i Bakoš věnovali své góly do nebe zesnulému Rajtoralovi.

František Rajtoral
Fotbalista Rajtoral spáchal v Turecku sebevraždu

Deset minut před koncem poločasu Hořavova nebezpečná rána těsně minula pravou branku Dukly.

Ve druhé půli Plzeň přežila jasnou šanci Olayinky. Střely Kopice a Ivanschitze prolétly těsně kolem levé tyče branky Dukly Praha.

Viktoria o bod přeskočila první Slavii Praha, která má ale k dobru nedělní duel s Jabloncem.

Viktoria: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Ivanschitz (86. Poznar), Petržela (61. Pilař) – Bakoš (77. Krmenčík)

Dukla: Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Hanousek, Tetour, Mustedanagić (77. Juroška)– Miloševič (81. Bezpalec), Holenda, Olayinka.

Poločas: 2:0. Góly: 21. Petržela, 25. Bakoš (pen.). ŽK: 13. Hájek, 17. Bakoš – 20. Olayinka, 45. Kušnír. Diváci: 10 329.

Řekl po zápase

Trenér Viktorie Plzeň Zdeněk Bečka: Po náročném týdnu musím klukům vyseknout hlubokou poklonu, protože zápas oddřeli, vybojovali a zaslouženě jsme získali tři body. Motivace vyhrát byla vidět na všech. Na začátku týdne jsme na tom nebyli psychicky dobře a tréninkový proces pro nás nebyl jednoduchý. Každý se s tím vyrovnával po svém, někomu to trvalo delší dobu a někomu kratší dobu. Nakonec jsme si řekli, že utkání s Duklou a konec ligy budeme bojovat za Frantu. Jsme rádi, že jsme vyhráli a svým způsobem jsme Frantovi poděkovali za jeho účinkování v Plzni. Rozhodl jsem se dát šanci Ivanschitzovi, protože na tréninku pracoval výborně. Andy nezklamal a předvedl to, co jsme od něj očekávali. V první půli jsme ztratili dost sil, věděli jsme, že druhý poločas bude složitý. Navíc Dukla je zkušené mužstvo, velice dobře kondičně připravené a hraje kombinační fotbal, proti čemuž je těžké se prosadit a jsme rádi, že jsme neinkasovali.