Viktoria se loučila vítězstvím

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v letošním posledním ligovém utkání Příbram 2:0 a přezimují na druhém místě tabulky s pětibodovou ztrátou na vedoucí pražskou Spartu.

1.12.2013 6

Viktoria Plzeň - PříbramFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Zápas měl slavnostní úvod. Vedení klubu se rozloučilo s trenérem Pavlem Vrbou i jeho asistentem Karlem Krejčím, kteří společně odcházejí k reprezentačnímu týmu.

Už v šesté minutě byla Plzeň blízko prvního gólu. Rajtoral pronik do šestnáctky, ale na jeho centr přes celou branku dobíhající Kolář ani Ďuriš nedosáhli.

Plzeň se neustále tlačila dopředu po dvaceti minutách se slušně zaplněná Doosan Arena dočkala. Čišovský zacentroval na hranici šestnáctky, tam vyskočil Horváth a hlavou překonal lobem Hrušku – 1:0.

Po půlhodině hry burácela Doosan Arena podruhé. Horváth zacentroval na zadní tyč a rozběhnutý Petržela prudkou přízemní střelou z úhlu překonal Hrušku – 2:0.

Hosté se do první vážnější příležitosti dostali až v úvodu druhého poločasu. Pilík však z přímého kopu z dvaceti metrů přes zeď branku o metr minul.

V 72. minutě se po přihrávce střídajícího Wágnera octil sám před gólmanem hruškou plzeňský Kolář, ale střela mu nesedla a míč skončil vedle.

Viktoria měla stálou převahu, ale třetí branky se už 9510 diváků v Doosan Areně nedočkalo.

Po závěrečném hvizdu trenér Pavel Vrba i s asistentem Karlem Krejčím a hráči obešel dokola stadion a rozloučil se se všemi fanoušky. Do kabin ho vyprovodil aplaus celého stadionu.

FC Viktoria Plzeň – 1. FK Příbram 2:0 (2:0). Branky: 21. Horváth, 30. Petržela. Rozhodčí: Lerch – Jiřík, Černý. ŽK: Pilík. Diváci: 9510.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Petržela, Kolář (85. Bakoš), Ďuriš (61. Kovařík) – Tecl (72. Wágner). Trenér: Vrba.

Příbram: Hruška – Zápotočný, Hájovský, Mišun, Pleško – Danoski (70. Krameš), Tarczal (82. Švancra), T. Krbeček, T. PiIlík – Stratil (57. Alenezi), Řezníček. Trenér: Čuhel.

1.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 6

Ježíškova pošta na plzeňské radnici na náměstí Republiky. Zakoupené pohlednice orazítkuje paní poštmistrová speciálním vánočním kulatým razítkem.

Pošťačka už nabízí vánoční razítko na radnici

Česko zpívá koledy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Hokejový snajpr Kubalík pálí ostrými i pod Alpami

Plzeň – Před vyprodanou O2 Arenou v Praze zasáhne Dominik Kubalík do středečního zápasu Česko – Finsko z programu Channel One Cupu. Dvaadvacetiletý střelec je tak dál ve hře o účast na únorových olympijských hrách.