Před rokem Tomáš Paclík napumpoval do klubu kolem 80 milionů korun, aby se ve Štruncových sadech vůbec mohl hrát ligový fotbal. Nyní sklízí sladké plody nečekané úrody. Viktoria je krok před vysněným postupem do základních skupin Champions League.

Pokud parta kolem Pavla Horvátha ve středu dokoná v pražském Edenu spanilou kodaňskou jízdu, do klubu přitečou neskutečné peníze. Více než 220 milionů korun, další miliony si může Viktoria přivydělat získanými body v základní skupině. Za remízu přibyde na kontě kolem 10 milionů korun, za vítězství pak dvojnásobek.

„Pochopitelně jsem nečekal, že se nám tak brzy něco podobného povede. Ale na peníze teď nemyslíme, první je sportovní úspěch,“ říká přesvědčivě olomoucký podnikatel. Jasně, porazit Kodaň a možnost vidět Messiho, Ronalda, Roonyho nebo další superhráče z velkoklubů v soubojích s viktoriány je neskutečně lákavé. Ale zisk tří ročních rozpočtů klubu jistě také není k zahození. „Žádné peníze nám ještě nepřišly, první za postup do play-off dorazí asi v září,“ upřesňuje Tomáš Paclík. Rozhodně to nebude špatná záloha, na účet totiž dorazí více než 50 milionů korun.

Klub zatím o případném využití peněz nechce mluvit. „Jistěže je spousta věcí, které bychom potřebovali vylepšit. Ale zatím je to jen chiméra. Pouze jsme rozhodli o případném podílu pro hráče. Ti vědí, o co hrají,“ prozradil majitel Viktorie. Přesné číslo pochopitelně neprozradil, v zákulisí se mluví o deseti procentech. To by znamenalo přes 20 milionů pro hráčskou kabinu.

Bonusy za poháry

- postup do play–off 52,5 mil. Kč
- postup do EL 80 mil. Kč
- postup do zákl. sk. LM + bonusy za odehr. záp. ve sk. 225 mil. Kč
- výhra (remíza) ve sk. – 20 (10) mil.Kč
- vítěz LM odměny 850 – 900 mil. Kč
- roční rozpočet Viktorie – 80 mil. Kč