Do utkání lépe vstoupila Viktoria. Vytvořila si tlak i brankové šance. Tu největší spálil Knakal, když jeho střelu zblízka vyrazil reflexivně zbrankové čáry brankář Nowak.

Po půlhodině hry se už Plzeň prosadila. Zpřímého kopu zatočil levačkou míč přes zeď do šibenice Vrzal a Západočeši šli do kabin sjednobrankovým náskokem.

Po přestávce poslal trenér polského mužstva na trávník osm čerstvých mužů a na hře to bylo vidět. Górnik během jediné minuty otočil skóre ve svůj prospěch.

Plzeňský kouč Jaroslav Šilhavý na to okamžitě reagoval a do hry nasadil několik zkušených fotbalistů včele skapitánem mužstva Horváthem. Ten vyrovnal zpenalty nařízené za ruku polského obránce a vzápětí Tatanašvili vystihl chybnou přihrávku zadáků Górniku a zajistil Viktorii vítězství.

„Začátek zápasu patřil nám, hráli jsme organizovaně. Vytvořili jsme si několik vyložených šancí, jen nechápu, že je nedokážeme proměnit. Nakonec jsme gólu přece jen dočkali,“ viděl první poločas trenér Viktorie Jaroslav Šilhavý.

„Totálně jsme prospali začátek druhé půle, Górnik nás svým tlakem zaskočil. Zvrat nastal příchodem nových hráčů, dokázali jsme zápas otočit. To je do dalších zápasů povzbuzující,“ dodal kouč Viktorie.

Ve čtvrtek čeká Viktorii poslední zápas vrámci rakouského soustředění. Soupeřem jim bude anglický celek Birmingham City.

FC Viktoria Plzeň – Górnik Zabrze 3:2 (1:0). Branky: 31. Vrzal, 72. Horváth zPK, 75. Tatanašvili – 59. Wodecki, 60. Bajič.

Viktoria: Ticháček – Malcharek, Knakal, Navrátil, Vrzal – Vaculík (80. Limberský), Rada (70. Horváth), Rodrigues (63. Petržela), Trapp (63. Hochmeister), Varadi (70. Rezek) – Mlika (70. Tatanašvili).