V dresu Viktorie se poprvé představí navrátilec z Mladé Boleslavi Václav Procházka. „Nastoupit za Viktorku v Tipsport lize jsem byl připraven už ve středu, když hrála proti Sezimovu Ústí, ale přestup do Plzně ještě nebyl doladěn. Už jsem byl dost nervózní, přál jsem si, abych už mohl začít trénovat v Plzni,“ svěřil se v pátek Václav Procházka, kterého na prvním tréninku v Luční ulici přivítal sníh. „Připadal jsem si, jako kdybych přestoupil do Liberce,“ zažertovala staronová tvář v dresu českého mistra.

„Je to univerzální hráč, který může nastoupit na kteroukoliv z defenzivních pozic. I my jej budeme zkoušet na různých postech. A to jak na místě stopera, krajního obránce, tak i defenzivního záložníka. Od jeho příchodu si slibujeme, že by měl zvýšit konkurenci na uvolněný post po Davidu Bystroňovi,“ uvedl na adresu Václava Procházky kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Viktoria si ve středu ve svém premiérovém duelu ve skupině B zimní Tipsport ligy poradila s druholigovým Sezimovým Ústím a zvítězila 3:0 brankami Limberského, Hory a Ďuriše.

Dnešnímu soupeři Plzeňanů, celku Vlašimi, se zatím na turnaji nedaří. Středočeši podlehli prvoligové Dukle Praha 0:2 a jsou na posledním místě ve skupině.

Vlašim trénuje Luboš Urban, který v minulosti působil také v Plzni. Po podzimní části druhé ligy je Vlašim na dvanáctém místě a netají se tím, že by se ráda vyhnula bojům o záchranu.

Plzeň vyhrála v prvním utkání skupiny B zaslouženě, po celý zápas měla hru ve své moci a kromě tří vstřelených gólů ještě další brankové příležitosti nevyužila.

Trenér Pavel Vrba dal příležitost všem hráčům, tedy i nováčkům v týmu. „Stejně tomu bude i tentokrát . Všichni hráči by měli mít stejnou zápasovou zátěž,“ uvedl před dnešním duelem trenér Vrba.

V sestavě se neobjeví jen fotbalisté, kteří mají drobné zdravotní potíže. „Chybět bude, stejně jako ve středu, Řezník, volno dostanou také nachlazení Pavlík a Ševinský. Jinak budeme komplet,“ potvrdil trenér Vrba.

Na hřišti by se tak mohl objevit i Václav Pilař, kterému sice dala Plzeň souhlas k předčasnému ukončení hostování, ale bundesligový Wolfsburg v pátek oznámil, že jeho přestup v zimě nebude realizován. „Informaci Wolfsburgu bereme na vědomí. Vašek má u nás platné hostování do konce sezony a dál se připravuje s mužstvem,“ uvedl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.