Západočeský tým má za sebou divoké období. Nevyhrál čtyři soutěžní zápasy v řadě. Tento výsledkový nezdar odnesl trenér Miroslav Koubek, který byl vedením klubu v neděli odvolán. Na jeho místo nastoupil Karel Krejčí. Pozici asistenta zastává bývalý plzeňský špílmachr Pavel Horváth a oba dva tak čeká velká premiéra.

„Klukům se posledních pár utkání výsledkově nepovedlo, ale jsem přesvědčen o tom, že v kabině Plzně je obrovský potenciál a v kádru jsou výborná hráči. Teď je potřeba zvládnout ten nejbližší zápas a věřím, že se zase vše obrátí k lepšímu," byl na včerejší tiskové konferenci pozitivně naladěn trenér Karel Krejčí.

Současný lodivod Viktorie, který v minulosti působil v Plzni v roli asistenta po boku zkušeného kouče Pavla Vrby a tuto úlohu zastává také u českého národního týmu, povede své svěřence do důležité bitvy po pouhých čtyřech dnech v nové funkci.

„Možná je dobře, že je toto utkání už takhle brzy, nerad bych na něj čekal třeba čtrnáct dní. Zápasy evropských pohárů jsou svátkem pro každého hráče i trenéra. Já osobně se těším a věřím, že se těší i hráči a že zápas zvládneme," přeje si Krejčí.

close Noví trenéři, zleva Karel Krejčí a Pavel Horváth,  vedli včera premiérově přípravu Viktorie.  Pozítří je čeká křest ohněm – zápas s Vojvodinou Novi Sad v play-off Evropské ligy. zoom_in

Je jasné, že fotbalisté Viktorie potřebovali především psychickou vzpruhu. „S hráči jsem měl individuální pohovory, bavili jsme se spolu, co bychom chtěli na různých postech a v určitých prostorech hrát. Snažil jsem se kabinu uklidnit a pracovat tak, aby si hráči vyčistili hlavy. Přizpůsobili jsme tréninky tak, abychom proti Vojvodině podali kvalitní výkon," ujišťuje plzeňský kouč.

Hru srbského soupeře studoval společně s asistenty především z videa. „Vojvodina je na vítězné vlně, působí sebevědomě. V lize třikrát za sebou vyhráli a v Evropské lize vyřadili Janov," připomíná Karel Krejčí.

„Je to mužstvo, které spoléhá na kvalitní útok a má na to typově vhodné hráče," dodal. Ofenzivní silou se ovšem může pochlubit také Plzeň a nový kouč bude preferovat právě útočný herní styl.

„Budu se snažit navázat na fotbal, který v Plzni praktikoval Pavle Vrba. Fotbal se hraje hlavně pro diváky a před rokem a půl nám tu právě tenhle fotbal dělal radost a přinášel výsledky. Myslím si, že je to cesta, která by se měla do Viktorie vrátit," má jasno Karel Krejčí.

V týmu Vojvodiny naopak vládne psychická pohoda. Mužstvo z druhého největšího srbského města prochází soutěží už od prvního předkola a během své cesty postupně vyřadilo MTK Budapešť, lotyšskou Jurmalu i favorizovanou Sampdorii Janov.

„Jsou takoví nevyzpytatelní, nevím, co si o nich mám myslet. Na Sampdorii vyhráli 4:0, ale doma zase 0:2 prohráli. Určitě tam ale budou bouřliví fanoušci," myslí na odvetu plzeňský záložník Jan Kopic.

Trenér Vojvodiny Zlatomir Zagorčič by si z Plzně rád odvezl co nejlepší výsledek. „Samozřejmě bych rád vyhrál, ale budu spokojený i s remízou," uvedl Zagorčič. „Viktoria je dobrý a disciplinovaný tým s řadou reprezentantů. Přesto se budeme snažit hrát svou hru a být stoprocentní. Šance na postup do skupiny Evropské ligy jsou vyrovnané," dodal kouč srbského týmu.