Západočeský klub prošel v letní přestávce těžkou zkouškou. „Život klubu poznamenal událost z konce května, od kdy je pohřešovaný pan Kříž, který byl předtím dlouhou dobu s Viktorií spjat a pomáhal jí. Je třeba říci, že postup do evropských pohárů je především jeho úspěchem,“ říká obchodní ředitel klubu Aleš Pangrác.

„Nicméně v té době už pan Kříž nebyl aktivním členem Viktorie a chod klubu nebyl jeho zmizením nijak ohrožen. Přesto jsme si vyslechli ze všech stran spoustu opačných informací, které nám obrovsky ublížily ve vztahu k veřejnosti a obchodním partnerům. Přišlo to v době, kdy jsme řešili naplnění rozpočtu a velice nám to zkomplikovalo práci. Podařilo se nám vše zvládnout a dnes můžeme říci, že rozpočet klubu je zajištěný,“ zdůrazňuje Pangrác.

Klubu se podařilo prodloužit smlouvu a navýšit podíl sponzorských peněz od generálního partnera Škoda Power a Victory partnera společnosti Tipsport.

„Škoda Power nese na svých bedrech více než pětatřicet procent rozpočtu, o třicet procent oproti minulému období navýšil sponzorskou částku Tipsport. Oba tito nejvýznamnější reklamní partneři svými příspěvky tvoří dvě třetiny rozpočtu. Staronovým partnerem klubu je významná regionální společnost Keramika Soukup a dalším významným novým partnerem je společnost Renstav, která do klubu vstupuje s příspěvkem nad tři miliony korun,“ prohlásil obchodní ředitel Viktorie. Rozpočet klubu je podle informací Deníku zhruba 80 milionů korun.

Viktorii tak nic nenutí k prodeji hráčů. „Zájem o naše hráče samozřejmě byl, zejména o Petrželu a Rajtorala. My jsme si ale řekli, že prodávat hráče nebudeme, pokud nepřijde nabídka ve stylu ´velké rány´. Chceme uspět v Evropské lize,“ zdůraznil Aleš Pangrác.

Smutnou informací pro fotbalové příznivce Viktorie je, že mužstvo definitivně nesehraje zápasy předkola Evropské ligy v Plzni. „Všechny nutné stavební úpravy podle licence UEFA by musely být hotovy do čtvrtka 15. července, což samozřejmě není reálné zvládnout. Snažili jsme se do poslední chvíle najít řešení, ale tlak UEFA na kluby, aby se investovalo do stadionů, je velký, neprošly nám ani přenosné tribuny. Utkání třetího předkola tak sehrajeme pravděpodobně na stadionu pražské Sparty na Letné. Je nám moc líto fanoušků i samotných hráčů. Na ligu sice stadion stačí, ale přísným požadavkům UEFA bohužel nevyhovuje. Diváci v Plzni utkání Evropské ligy neuvidí,“ lituje Aleš Pangrác.

Trenéra Viktorie Pavla Vrbu těší, že se v letní přestávce podařilo kádr udržet pohromadě.

„Vlastně došlo jen ke dvěma odchodům, na hostování odešli brankář Michal Daněk do Baníku Ostrava a obránce Jan Lecjaks do belgického Anderlechtu. Z hostování v Příbrami se naopak vrátil brankář Lukáš Krbeček, který by měl být rovnocennou náhradou za Daňka. Na kraji zálohy by nám měl pomoci i zkušený Hruška, který přišel z Trnavy,“ vyjmenoval zásadní změny v kádru trenér Pavel Vrba, který pro nedělní ligovu domácí premiéru proti Sigmě Olomouc může počítat i se stoperem Davidem Bystroněm, který byl v Plzni na hostování z bulharského celku Levski Sofia.

„Využili jsme opce a realizovali jsme jeho přestup. Přestupní částku jsme Levski zaplatili a na svaz dorazila už i Davidova transferkarta,“ potvrdil včera Aleš Pangrác.