Plzeň měla v nohou těžký středeční pohárový zápas v Olomouci, přesto v Brně předváděla svůj typický kombinační útočný fotbal a soupeře po celý zápas přehrávala.

Už ve druhé minutě měla Viktoria velkou šanci. Horváth ideální kolmou přihrávkou vysunul Koláře, ten šel sám na brněnskou branku, ale vybíhající gólman Doležal jeho střelu vyrazil.

Potom však hosté zapomněli ve dvanácté minutě u levé tyče na Rabušice a domácí šli do vedení. Plzeň odpověděla ve 32. minutě, kdy se míč po centru Horvátha odrazil od břevna k nohám Rezka a ten snadno skóroval.

Pět minut po přestávce Plzeň vedla, opět po centru Horvátha překonal Kolář hlavou brankáře Doležala.

Hosté dál útočili a měli několik vyložených brankových příležitostí, z kterých mohli utkání rozhodnout. Chybělo jim však štěstí v koncovce nebo jim nepřáli rozhodčí.

Rezek trefil v 68. minutě z přímého kopu tyč, potom Petrželu vychytal ve stoprocentní šanci gólman Doležal.

A když už Plzeňané míč do sítě brněnské branky dopravili, sudí góly neuznali pro údajné ofsajdové postavení. V případě gólových střel Petržely a Jiráčka ale televizní kamery usvědčily pomezního rozhodčího z hrubých chyb.

Na druhé straně Okleštěk střílel hlavou do boční sítě a při střele Rabušice se vyznamenal brankář Daněk.

O šťastné remíze pro domácí rozhodla 90. minuta, kdy důrazný Dostálek prostřelil zblízka Daňka a Brno si připsalo cenný bod.

Trenér Plzně Pavel Vrba byl po utkání z výsledku zklamaný. „Měli jsme více šancí než soupeř, ale nedokázali jsme vedení udržet. Na konci jsme dostali gól, který nás zarmoutil, ale takový fotbal bohužel někdy bývá. Remíza mě mrzí,“ litoval ztraceného vítězství kouč Plzně.

Jeho protějšek, brněnský trenér Miroslav Beránek, byl vzhledem k průběhu zápasu se ziskem bodu spokojený. „Plzeň se prezentovala skvělým výkonem, bylo to na jaře nejlepší mužstvo, které Brně hrálo,“ vysekl nejdříve poklonu soupeři brněnský kouč.

„I když jsme se dostali do vedení, naše hra i díky kvalitě soupeře nebyla taková, jakou jsme si představovali. Potom se dostal do vedení soupeř a my museli hrát na riziko. V závěru jsme nakopávali míče před branku Plzně a po jedné takové situaci jsme šťastně vyrovnali. Hráči byli za chuť a vůli hrát až do konce odměněni,“ dodal trenér Beránek.

1. FC Brno – FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1). Branky: 12. Rabušic, 90. Dostálek – 32. Rezek, 50. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Urban, Santarius. ŽK: Dostálek, Husár – Rada. Diváci: 1821.

Brno: Doležal - Pernica, Križko, Trousil, Husár - Dostálek, Huška (75. Borák), Polách (65. Okleštěk) – Rabušic, Šural (81. Dvorník), Kalabiška. Trenér: Miroslav Beránek.

Plzeň: Daněk – Rajtoral (66. Ševinský), Hájovský, Bystroň, Limberský (70. Lecjaks) – Petržela (87. Navrátil), Rada, Horváth, Jiráček - Kolář, Rezek. Trenér: Pavel Vrba.