Viktoria přišla o remízu gólem v nastavení

Madrid (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Neuvěřitelnou smůlu měli fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtek v Madridu v utkání Evropské ligy proti domácímu Atlétiku.

4.10.2012

Atlético Madrid - Viktoria PlzeňFoto: FCV/Jaromír Pech

Tým trenéra Vrby byl jen krůček od historického úspěchu. Až do samého závěru držel bezbrankovou remízu, aby nakonec podlehl obhájci trofeje Atlétiku Madrid 0:1 brankou Cristiana Rodrigueze v nastaveném čase.

Viktoria nastoupila do zápasu bez svého kapitána Pavla Horvátha, který kvůli problémům s lýtkovým svalem zůstal jen na střídačce. Kapitánskou pásku po něm převzal David Limberský.

Domácí kouč Simeone nechal odpočívat hned několik hráčů základní sestavy včetně největší hvězdy, Kolumbijce Falcaa, a dal příležitost hráčům ze střídačky.

Viktoria začala na stadionu Vicenta Calderóna bez respektu, hrála pozorně v obraně a snažila se i na trávníku aktuálně druhého týmu španělské ligy o svůj typický kombinační fotbal.

Plzeňané několikrát zahrozili z rychlých protiútoků, na nebezpečné centry Ďuriše a Limberského před branku Atlétika však nikdo z plzeňských hráčů nedosáhl.

První velká šance Viktorie se zrodila sedm minut před přestávkou. Po rychlém protiútoku centroval z pravé strany Řezník na volného Bakoše, ale jeho střela hlavou minula branku.

Plzeň hrála dál aktivně a ve 40. minutě byla blízko první brance. Hanousek vybojoval v šestnáctce zdánlivě ztracený míč a přihrával na úplně volného Bakoše, jenže balon stačil v poslední chvíli odkopnout na roh jeden z obránců Atlétika.

Vzápětí bylo horko před plzeňskou brankou, když po centru Costy tancoval míč na břevně a skončil za brankou.

Plzeň držela v Madridu po prvním poločase zaslouženě bezbrankovou remízu.

Hned v úvodu druhé půle zabrnkal šesti stovkám fanoušků Viktorie v ochozech stadionu brankář Kozáčik, který ve vlastní šestnáctce zariskoval a udělal kličku v šestnáctce Costovi, naštěstí pro Plzeň úspěšnou.

Atlétiko zatlačilo soupeře na jeho polovinu, Plzeň se dostala k první útočné akci až po sedmi minutách hry druhého poločasu.

V 58. minutě zahrozila nebezpečně Plzeň. Po faulu na Ďuriše zahrával přímý kop Procházka a gólman Asenjo jeho dělovku z dvaadvaceti metrů vyrazil jen s velkou námahou.

Domácí trenér Simeone se po hodině hry rozhodl pro dvojí střídání a na trávník poslal dva hráče základní sestavy, Raúla Garciu a Tiaga.

Tlak Atlétika výrazně zesílil, dlouhé minuty se hrálo jen na polovině Viktorie.

Bojovně hrající Viktoria se ale dokázala ze sevření Atlétika vymanit. Velkou příležitost měl Hanousek, který po narážečce s Daridou trefil tyč, ale sudí už předtím odpískal ofsajd.

V závěru Plzeň přežila dvě gólové šance Garcíi, při druhé se vyznamenal brankář Kozáčik.

Plzeňský gólman ale nakonec kapituloval při poslední akci zápasu, kdy ho střelou z 25 metrů do šibenice překonal v nastaveném čase Cristian Rodriguez.

Zklamání fotbalistů Viktorie, kteří po závěrečném hvizdu rozhodčího padli na trávník jako podťatí, bylo obrovské.

Atlético Madrid – FC Viktoria Plzeň 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 90. Cristian Rodriguez. Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne. ŽK: Gabi, Belözoglu - Procházka.

Atlético: Sergio Asenjo – Oueslati (84. Niguez), Pulido, Cata Díaz, Domingo Cisma – Koke (63.Tiago), Gabi, Emre Belözeglu, Christian Rodríguez – Adrián López, Diego Costa (61. Raúl Garcia). Trenér: Diego Simeone.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský – Darida (90. Hejda), Procházka – Rajtoral, Hanousek, Ďuriš – Bakoš (90. Štípek). Trenér: Pavel Vrba.

4.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.