Trenér Viktorie Pavel Vrba udělal oproti sestavě ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy v Larnace hned sedm změn – z ´kyperské sestavy´ nastoupili proti Baníku jen Radim Řezník, Roman Hubník, Aleš Čermák a Jan Kopic.
Ze sektoru hostů nakonec fandili svému týmu i příznivci Baníku. Disciplinární komise potrestala Baník zákazem výjezdu fanoušků na jedno venkovní utkání. Klub se však v pátek odvolal a odvolací komise v den zápasu v Plzni rozhodla o pozastavení trestu.

Asi čtyři stovky příznivců Baníku přispěly svým povzbuzováním k výborné atmosféře na stadionu. Oba kotle opakovaně během zápasu skandovaly: „Český fotbal pro fanoušky.“
Plzeň se zakousla do soupeře a tlačila se před branku. První šanci měl Petržela, napálil míč k tyči, ale trefil jen spoluhráče Krmenčíka.

Velké šance měl i Čemák, který dvakrát postupoval sám na gólmana Vaška – první střelu ostravský brankář vyrazil a při druhé volil Čermák zbytečně místo střely přihrávku na Krmenčíka, ale přihrával nepřesně.

Také Baník několikrát v prvním poločase předvedl, ze nepřijel do Plzně jen bránit a několikrát nebezpečně zaútočil. S ostrou střelou Hrubého si Kozáčik nadvakrát poradil a pak chytil na brankové čáře další pokus Baníku. Hosté se dožadovali kvůli předchozímu hraní rukou Živuliče pokutového kopu.

Fotogalerie: Bezpečností opatření před zápasem mezi Viktorií Plzeň a Baníkem Ostrava

Viktoria, které od 26. minuty chyběl zraněný kapitán Hubník (kotník), po přestávce sevřela soupeře do kleští. Trenér Vrba poslal na hřiště Koláře a Limberského, který v 65. minutě vypálil z 25 metrů, Pazdera míč přizvedl a balon skončil v síti – 1:0. Zkušený zadák se v lize trefil po téměř dvou letech – naposledy skóroval v září 2015 v utkání Viktorie v Příbrami.
Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a v 79. minutě explodovala zaplněná Doosan Arena podruhé – centr Řezníka chtěl před brankou odvrátit do bezpečí Granečný, ale přihrál Krmenčíkovi, který bez problémů poslal míč do odkryté branky – 2:0.

V 85. minutě zpečetil zaslouženou výhru Viktorie Kolář po přihrávce Krmenčíka – 3:0.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 3:0 (0:0). Branky: 65. Limberský, 79. Krmenčík, 85. Kolář. Rozhodčí: K. Hrubeš – Dobrovolný, Kubr. ŽK: Hubník – 67. Azackij. Diváci: 10 407.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hubník (26. Hejda), Hájek, Havel (59. Limberský) – Živulić, Hořava – Petržela, Čermák (60. D. Kolář), Kopic – Krmenčík. Trenér: VRba.

Baník: Vašek – Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus – Mičola (70. Stáňa), Hlinka, R. Hrubý, Panić, de Azevedo (70. Granečný) – Baroš (54. J. Šašinka). Trenér: Kučera.

Hlasy po utkání Viktoria - Baník

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „Diváci viděli zajímavý zápas. Jsem rád, že svaz dovolil nakonec fanouškům Baníku vstup na stadion, přispěli k výborné atmosféře. Naše mužstvo mělo v nohách velice těžký čtvrteční zápas v Larnace – ještě nikdy jsem neviděl hráče tak vyčerpané jako po utkání na Kypru. O to více mě těší, že jsme zápas s Baníkem zvládli, dokonce jsme ve druhém poločase dokázali stupňovat tempo, což svědčí o tom, že jsme na sezonu dobře připraveni. Co se týká našich zraněných hráčů – Hubník by měl být po zranění v pořádku do několika dnů, u Aleše Čermáka to ale může být otázka měsíců. Více se dozvíme po vyšetření magnetickou rezonancí.“

David Limberský (střelec prvního gólu): “Jsem sváteční střelec, naposledy jsem dal gól v lize před dvěma lety, o to více jsem šťastný. První poločas z naší stany nebyl ideální, posledních 30 minut jsme ale hráli dobrý fotbal. Umíme si počkat na šance, což jsme potvrdili. Baník běhal většinu zápasu bez míče a ve druhé půli mu pak došly síly.