Naštěstí fotbalový kolotoč se v případě plzeňské Viktorie točí tak rychle, že na žádnou velkou analýzu zápasu na Letné není prostor.

„Opravdu nemáme čas se v tom nějak dlouho pitvat. Teď je pro nás nejdůležitější připravit co nejlépe na první zápas s Lyonem," ladí už mužstvo na důležitý souboj trenér Viktorie Dušan Uhrin mladší.

Jak moc těžké je během tří dnů přehodit výhybku z tuzemské ligy do evropské pohárové soutěže?

„Opačným směrem, z evropské soutěže do české ligy je to mnohem těžší. Z naší ligy do Evropy se přepíná snáze," řekl Deníku Robert Vágner, bývalý útočník Plzně, Slavie, Teplic, bundesligového Cottbusu či maďarských klubů Dószy Ujpest a Ferencvároše.

„I když Plzni zápas na Spartě nevyšel, na výkon proti Lyonu by to nemělo mít vliv. Tři dny stačí na to, aby si hráči s trenéry rozebrali, v čem se musí oproti duelu na Letné zlepšit a zápas se Spartou musí hodit za hlavu," říká.

„A přepnout rychle do Evropské ligy? S tím hráči Viktorie nebudou mít problém. Je to zkušené a těžkými evropskými pohárovými zápasy ostřílené mužstvo," tvrdí Robert Vágner.

Lyon bude prvním francouzským soupeřem, na kterého Viktoria od svého vstupu v létě 2010 do evropských pohárů narazí.

Lyon sice už jen vzpomíná na zlatou éru v letech 2002 až 2008, kdy získal sedm domácích mistrovských titulů v řadě, ale stále je to tým patřící do francouzské klubové špičky.

Po dvaceti osmi kolech patří Olympique Lyon v lize páté místo.

Zatímco Viktoria podlehla v neděli Spartě, Lyon generálku na první osmifinále Evropské ligy zvládl. V Bordeaux sice prohrával, ale díky dvěma gólům Bedima a Tollisa v první a čtvrté minutě nastaveného času otočil skóre a zvítězil nakonec 2:1.

Svěřenci trenéra Rémi Gardeho hrají svá utkání na stadionu Stade Municipal de Gerland v Lyonu, který má kapacitu 41 044 míst.

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyrazili do Francie ve středu v půl jedenácté dopoledne z letiště Václava Havla v Praze. Speciál přistál v Lyonu po necelýh dvou hodinách letu. Večer od 19.00 hodin čeká Viktorii na hlavním stadionu Stade Municipal de Gerland předzápasový trénink.

Fotbalisté Lyonu absolvují předzápasový trénink ve svém tréninkovém centru o dvě hodiny dříve.

Čtvrteční zápas pak začíná ve 21.05 hodin.

Seznamte se. Hvězdy Lyonu

Yoann Gourcuff. Mozek. Jako kluk hltal na videu slavné zápasy Brazílie, teď je sám idolem pro mladé Francouze. Šikovného špílmachra, jenž ve dvaceti odešel z Rennes do AC Milán, přirovnávají k Zidanovi. Na začátku února se zranil a od té doby nehrál.

Maxime Gonalons. Dříč. Defenzivní záložník a absolvent mládežnické akademie Lyonu. Říkají mu Nepostradatelný: v drtivé většině ligových zápasů letos odehrál 90 minut. Uprostřed hřiště neodflákne jediný souboj.

Clément Grenier. Drahokam. Ofenzivní záložník, skvělý driblér a vyhlášený exekutor přímáků. Pokud byste ho chtěli do svého týmu, za 9 milionů eur je 23letý poklad váš. Pozor! Nedělní ligu 
s Bordeaux kvůli zranění vynechal a možná bude chybět i proti Plzni.

Bafétimbi Gomis. Říkají mu Malý Drogba. Klasický zakončovatel s instinkty zabijáka. Pamatujete? Copatý útočník se senegalskými kořeny před dvěma lety načal prvním gólem Spartu. 
V Lyonu hraje pátou sezonu a už teď patří ke klubovým legendám.