Vše je v naprostém pořádku. Mohlo by se zdát, jenže v týdnu se na jihu Čech děly věci. Hned po zápase s Hradcem oznámil sportovní manažer Tomáš Sivok, že končí kvůli neshodám s majitelem klubu Vladimírem Koubkem.

Krátce na to se poroučel i šéf mládežnické akademie Aleš Křeček, křeslo se prý houpe i pod trenérem Davidem Horejšem. Ten má dokončit sezonu a jít…

Bez ohledu na to všechno jsou v plzeňské Viktorii na pozoru. „Budějovice byly vždycky doma nepříjemný soupeř,“ prohlásil Pavel Horváth, jeden z asistentů trenéra Michala Bílka.

Jihočeši teď prověří, krátce po Spartě, i dalšího z adeptů na titul, plzeňskou Viktorii. Utkání se hraje na Střeleckém ostrově v sobotu od 18 hodin. Jistě do něho nenastoupí Ondřej Mihálik, který v Dynamu hostuje z Plzně.

„Kvůli kartám budou mít v sestavě ještě další dvě změny, ale jsme připravení, že nás tam čeká těžký zápas,“ připomněl Horváth po pátečním tréninku, že Budějovicím budou chybět ještě vykartovaní Hora a Čolič.

Naopak hrát by mohli Martin Sladký a Jonáš Vais, kteří také prošli Viktorií, ale teď už jsou hráči Českých Budějovic. Na druhé straně bude stát Jindřich Staněk, strakonický rodák, který právě z Dynama přišel před dvěma lety do Plzně.

Oba dnešní soupeři v úvodu jara remizovali se Spartou, Budějovice s ní hráli doma bez branek, viktoriáni na Letné 2:2. „Byli bychom rádi, kdybychom hráli každý zápas jako na Spartě, kde byl výkon velmi dobrý. Teď je podstatný úkol získat tři body,“ doplnil Pavel Horváth.

Plzni dál budou chybět zadáci Řezník s Koželuhem, nejistý je i start Pernici. Naopak v kádru jsou dva noví hráči: slovenský útočník Matej Trusa a bek Libor Holík.

„Uvidíme, kdy a za jakých okolností se dostanou na hřiště,“ nic neprozradil plzeňský asistent.