Viktoria narazila ve svém třetím a posledním přípravném utkání v turecké Antalyi na nejsilnějšího soupeře.

„Černomorec se představil jako velmi kvalitní tým. V první půli jsme se nechali zaskočit jeho agresivní hrou a účinným presinkem. Jen v určitých pasážích první půle jsme se prosazovali kombinačním fotbalem. Přesto se nám podařilo v první části hry neinkasovat. Ani jeden z týmů si v prvním poločase nevytvořil žádnou velkou brankovou příležitost,“ viděl průběh první části hry trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Viktoria. Už osm minut po přestávce se po pěkné kombinační akci prosadil útočník Tomáš Krbeček, který obešel i brankáře a otevřel skóre.

Z vedení se ale Plzeň dlouho neradovala, už za dvě minuty Oděsa vyrovnala. „Ztratili jsme zbytečně míč, Róth se nechal snadno obejít a po centru soupeř hlavou u tyče vyrovnal,“ popisuje vyrovnávací branku ukrajinského mužstva trenér Levý.

Přesně po hodině hry mohla jít Viktoria znovu do vedení, ale Róth zdálky netrefil opuštěnou branku Oděsy.

O minutu později se naopak radoval soupeř, který střelou ze čtyřiceti metrů překvapil brankáře Lukáše Krbečka.

Ukrajinskému celku narostla křídla a v 70. minutě přidal další gól, když prostřelil z přímého kopu plzeňskou zeď a o tři minuty později po akci do otevřené obrany skórovala Oděsa počtvrté.

„Druhý poločas byl vyrovnaný, ale soupeř potrestal každou naši chybu. Trochu jsme doplatili na hromadné střídání ve druhé půli ztrátou koncentrace, ale já chtěl dát v posledním přípravném utkání příležitost alespoň na půl hodiny co největšímu počtu hráčů,“ uvedl kouč Plzně.

Soustředění v Turecku ukončí fotbalisté Viktorie zítra a domů do Plzně by se měli vrátit v pozdních večerních hodinách.

Černomorec Oděsa – FC Viktoria Plzeň 4:1 (0:0). Branka Plzně: 53.T. Krbeček.

Viktoria: Ticháček (46. L. Krbeček) – Malcharek (46. Šmejkal), Rada, Knakal (46. Halama), Lecjaks (46. Smola) – Petržela (46. Borek), Šiml, Trapp (60. Zakopal), Róth (75. Dvořák) – Rodrigues (60. Brožík), T. Krbeček (60. Psohlavec).