Viktoria podlehla bulharskému Razgradu

Belek, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň po úterní porážce s Duisburgem 0:1 prohráli v pátek v tureckém Beleku i s bulharským šampionem Ludogorcem Razgrad 1:2.

22.1.2016

Jan HolendaFoto: Foto: DENÍK/Milan Říský

Západočeši prohrávali první poločas brankou Marcelinha, v úvodu druhé půle zvýšil náskok soupeře Angelo. Za Viktorii snižoval v 58. minutě Jan Holenda.

Viktoria se od první minuty snažila o aktivní hru, čtyřnásobný bulharský šampion však nevynechal jedinou příležitost k rychlému brejku. Po jednom z nich musel vytasit skvělý zákrok brankář Bolek a udržel tak bezbrankový stav.

V 19. minutě se po rychlé akci Viktorie na levé straně dostal do zakončení Michal Ďuriš, jenže nejlepší kanonýr české ligy, tísněn obráncem, mířil nad břevno.

Ve 26. minutě se opět zaskvěl Petr Bolek, který zneškodnil velkou šanci Brazilce Macelinha.

O dvě minutě později na půlicí čáře zbytečně ztratil míč Matěj Končal a rychlý protiútok Ludogorce zakončil Marcelinho, který nechytatelnou střelou k tyči nedal Bolkovi šanci – 0:1.

V závěru prvního poločasu vstřelil Razgrad druhý gól, ale sudí ho správně pro ofsajdové postavení střílejícího hráče neuznal.

Šest minut po přestávce se však už bulharský týmprosadil. Tomáš Kučera nepřesnou rozehrávkou poslal soupeře do brejku, stačil se sice vrátit, získal míč zpět, ale zbytečně váhal s odkopem a Angulo lacino zvýšil náskok Ludogorce.

V 56. minutě se dočkala i Viktoria. Na přesný centr Milana Petržely si před brankou vyskočil nejvýše Jan Holenda, trefil míč hlavou a skákavou střelou o zem překonal gólmana.

Český mistr se snažil o vyrovnání, ale pohybliví a rychle kombinující hráči Razgradu už žádnou změnu skóre nepřipustili.

V sobotu se fotbalisté Viktorie Plzeň vracejí z Turecka domů a už ve čtvrtek vyráží opět na další soustředění na Maltu.

Viktoria Plzeň – Ludogorec Zazgrad 1:2 (0:1)

Branky: 56. Holenda – 28. Marcelinho, 52. Angulo.

Viktoria – I. poločas: Bolek – Matějů, Hubník, Baránek, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Kopic, Kolář, Končal – Ďuriš.

II. poločas: Bolek – Rajtoral, Kučera, Hejda, Končal – Petržela, Suchan, Hořava, Kovařík – Holenda, Krmenčík.