Na stadionu v Přešticích porazili před návštěvou 1480 diváků druholigové Dynamo České Budějovcie 4:3. Vítězný gól vstřelil ve druhém poločase Ubong Ekpai.

Diváci v Přešticích viděli v prvním poločase divokou přestřelku. Oba týmy preferovaly otevřený ofenzivní fotbal, což bavilo diváky. Nebylo proto divu, že po prvních pětačtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:3.

Hattrickem se v dresu Viktorie blýskl útočník Jakub Řezníček. Za České Budějovice skórovali Pešek, Táborský a Pouček.
Viktoria ve druhém poločase přitlačila svého soupeře a vytvářela si jednu brankovou příležitost za druhou. Vítězný gól vstřelil v 72. minutě Ekpai skákavou střelou po centru Čermáka.

„Naši hráči se asi v sobotu dívali na zápas mistrovství světa mezi Francií a Argentinou, jehož průběh vypadal podobně a skončil i stejným výsledek,“ reagoval na gólovou přestřelku trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Na jednu stranu jsem rád, že padlo tolik gólů, diváky to určitě bavilo. Na druhou stranu dostat tři góly je hodně, ale to beru částečně na sebe. V první čtvrthodině jsme něco zkoušeli, ale mužstvu to moc nešlo. Hráči v tom plavali, ale to jde na moji hlavu. Prvních patnáct minut jsme nepůsobili jako tým, soupeř nám dal gól a měl i dvě další šance. Když jsme pak přešli na svůj způsob hry, byl to už z naší strany jiný fotbal,“ dodal trenér Pavel Vrba, který pochválil autora hattricku Jakuba Řezníčka.

„Když dal Kuba naposledy hattrick za Olomouc, tak přestal hrát. Já mu slibuji, že u nás teď bude hrát dál. Jsem rád, že se trefil, ale přiznejme si, že opravdové zkoušky ohněm nás teprve čekají,“ uvedl plzeňský kouč.

Hráči Viktorie mají za sebou nejtěžší část kondiční přípravy. Po utkání s Českými Budějovicemi dostali dva dny volna a středu odjíždějí na soustředění do Westendorfu.

V Rakousku je čekají tři zápasy se zahraničními soupeři – prvním soupeřem bude ruský celek Groznyj, druhým nováček rakouské bundesligy Innsbruck a generálku absolvují svěřenci trenéra Pavla Vrby proti ukrajinskému velkoklubu Dynamu Kyjev.

Viktoria Plzeň – Dynamo České Budějovice 4:3 (3:3).

Branky: 22. Řezníček, 28. Řezníček, 41. Řezníček z PK, 72. Ekpai - 24. Pešek, 27. Táborský, 45. Pouček. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kubec. Diváci: 1480.

Viktoria - 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Limberský – Procházka, Hořava – Petržela, Kopic, Štursa – Řezníček, Krmenčík.

2. poločas: Hruška – M. Havel, Hubník, Hájek, Kovařík – Hrošovský, Al. Čermák – Ekpai, Navrátil, Kopic – Bakoš.
Č. Budějovice: Křížek – Řezáč (81. Kalousek), L. Havel (46. Novák), Kladrubský, (46. Fišl), Helešic (46. Rychnovský) – Čavoš, Javorek (46. Ad. Čermák) – Šplíchal (46. Laňka), Pouček (46. Frýdek), Pešek (58. Švantner) – Táborský (46. Kadula).