Utkání nedohrál kvůli zranění Jan Sýkora. Trenérský štáb Viktorie v čele s Miroslavem Koubkem poslal na hřiště dvě odlišné sestavy, pouze brankář Martin Jedlička odchytal oba poločasy. Proti Žižkovu vůbec nenastoupili zbývající gólmani a Tomáš Chorý, Erik Jirka, Milan Havel a Radim Řezník. Zraněný Rafiu Durosinmi zatím trénuje v posilovně.

Na obou mužstvech byla znát nerozehranost, často kazila ve finální fázi a šancí bylo poskrovnu. První gól padl až na konci úvodní půle, kdy parádní ranou skóroval Vydra.

Také ve druhé půli chvíli trvalo novým hráčům na obou stranách než se rozehráli. Druhou branku Plzně dal po závaru ve vápně Šulc. Ten se dostal na trávník už v 38. minutě, kdy střídal odstoupivšího Sýkoru.

„Zápas trochu pokazil předčasný konec Honzy Sýkory. Má zraněné koleno, ale podrobnější informace zatím nemáme. Ukáže se až po vyšetření. Ale jinak jsme s prvním týdnem přípravy spokojení, udělali jsme spoustu práce a zakončili jsme ho vítězným utkáním,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Marek Bakoš.

David Limberský (vlevo) a Jaroslav Ticháček.
Limberský se stal sportovním ředitelem Jiskry. Domažlice získaly z Plzně Čiháka

Zhruba pětistovce fanoušků se předvedly tři plzeňské posily Červ, Valenta a Souaré a Tamm, který je ve Viktorii zatím na zkoušku. „Na základě jednoho poločasu je těžké něco hodnotit. Je ještě brzy hovořit o to, jaké s nimi máme plány. Nějaké záměry máme, ale uvidíme podle vývoje zimní přípravy. Noví kluci absolvovali dobrý týden, zařazují se do kádru a seznamují se s kabinou. Věřím, že pokud budou na hřišti, tak týmu pomohou,“ prohlásil Bakoš.

Zatímco v první půli trenéři vsadili na rozestavení 3-4-3, v tom druhém 3-5-2. „Chceme být nebezpeční, mít hodně hráčů nahoře i dole, abychom uměli řešit ofenzivní nebo defenzivní situace. V posledním soutěžním zápase jsme hráli se třemi útočníky a bylo to zajímavé a dobré. Budeme pilovat různé varianty rozestavení, abychom byli efektivní a pro soupeře méně čitelní,“ vysvětlil asistent trenéra Koubka.

Záložník Lukáš Kalvach na pondělním tréninku Viktorie Plzeň v Luční ulici.
Víme, že máme kvalitu. Teď jsme ještě posílili, prohlásil viktorián Kalvach

V pondělí 22. ledna odlétá mužstvo na kemp do španělského Benidormu, ale ještě předtím ho čeká týden přípravy v Plzni a dva přátelské zápasy. Ten nejbližší ve středu od 16.30 hodin opět v Luční ulici s divizní Doubravkou.

„Opět zapojíme dvacet hráčů, ale v jiném složení,“ nastínil Marek Bakoš.

Týden zimní přípravy před přesunem do Španělska bude Viktoria doma pilovat herní situace a fyzickou kondici.

Plzeň – Žižkov 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 43. Vydra, 68. Šulc. ŽK: Souaré (Plzeň). Diváci: 512.
Viktoria Plzeň: 1. poločas: Jedlička – Hranáč, Paluska, Jemelka – Sýkora (38. Šulc), Červ, Kalvach, Cadu – Mosquera, Kliment, Vydra.
2. poločas: Jedlička – Hejda, Dweh, Holík – Kopic, Traoré, Souaré, Bucha, Valenta – Šulc, Tamm.

Fotbalisté plzeňské Viktorie zahájili pod dohledem trenéra Miroslava Koubka zimní přípravu v areálu v Luční ulici na Roudné.
Koubek: Zkusíme vyhrát český pohár, v lize je cíl třetí místo