Viktoria Plzeň udolala v přípravě Doubravku

Plzeň - Až ve druhém poločase rozhodli v úterý o svém vítězství nad Sencem Doubravka fotbalisté Viktorie Plzeň. Vedoucí tým krajského přeboru, který byl prvoligovému celku důstojným soupeřem, podlehl po boji Viktorii na hřišti v Luční ulici 1:3.

31.3.2009

Jaromír Šimr ze Senco Doubravka (vpravo) bojuje o míč s viktoriánem Petrem Jiráčkem ve včerejším přípravném utkání v Plzni. Akci sleduje obránce Viktorie Tomáš HájovskýFoto: DENÍK/Václav Vacek

Senco, v jehož sestavě nastoupilo v průběhu utkání jedenáct hráčů, kteří prošli Viktorií, začalo proti favoritu bez respektu. V 17. minutě zápasu, který se sehrál jen 80 minut, doubravecký Žák obehrál Radu, přihrál rozběhnutému Šimrovi a ten střelou bez přípravy překonal Daňka.

Viktoriáni, kteří se proti pozorně hrající semknuté obraně Senca těžko prosazovali, si museli na vyrovnání počkat až do závěru první půle. Varga fauloval Jiráčka a Limberský poslal z přímého kopu míč kolem zdi za záda nepřipraveného doubraveckého brankáře Míčky.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídaly a s přibývajícím časem získávala převahu Viktoria. Brankově ji vyjádřila už v osmé minutě druhé půle, kdy důrazný Varadi překonal obloučkem z hranice šestnáctky Mičku podruhé.

O tři minuty později vykopl střelu Rodriguese z brankové čáry doubrarecký Král, v 71. minutě chytil Mlikovi jistý gól střídající brankář hostů Tománek.

Na druhé straně vychytal Ticháček velmi dobře hrajícího Šimra.

Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě Mlika, který vstřelil gól po úniku a přihrávce Petržely.

„V prvním poločase jsme byli příliš pasivní ve hře dopředu. Po přestávce už soupeř odcházel kondičně a my si vytvořili spoustu šancí. Mrzí mne však, že jsme nevstřelili více než tři branky. Bohužel se to opakuje, nedokážeme dát gól z malého vápna a je jedno, jestli je to přípravný zápas nebo mistrovský. V koncovce jsme špatní,“ posteskl si po utkání trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba, který poděkoval soupeři za jeho odpovědný přístup k utkání.

„Jsem rád, že to Doubravka nepojala prestižně a nehrála agresivně. Za to soupeři patří dík,“ uvedl trenér Vrba, který nechal v utkání odpočívat kapitána Pavla Horvátha.

Kouč Senca Ivan Kovács byl s průběhem utkání spokojen. „Pro nás zápas určitě splnil účel. Kluci si zahráli proti soupeři, který je o několik stupňů výš a prověřil naši defenzivu. Jsem rád, že se oba týmy vystříhaly tvrdých zákroků,“ uvedl Ivan Kovács.

FC Viktoria Plzeň – Senco Doubravka 3:1 (1:1)

Branky: 38. Limberský, 48. Varadi, 80. Mlika – 17. Šimr. Rozhodčí: Paták – Pastyřík, Malinčák. Diváci: 150.

Viktoria: Daněk – Ševinský, Hájovský, Rada, Lecjaks – Limberský, Kolář, Jiráček, Petržela – Rodrigues, Varadi. Střídali: Ticháček, Navrátil, Dvořák, Presl, Tatanašvili, Bauer, Mlika.

Senco: Míčka – Řezáč, M. Smíšek, Novák, Král – Duchek, Vaigl, Varga, Šimr, Maroušek – Žák. Střídali: Tománek, Bobák, M. Kovács, Belan, Pondělík.