S Kucem se potkal při angažmá v druholigovém Ústí nad Labem. „On přišel jako mladý, byl tam agent, který do Ústí vodil hodně cizinců,“ doplnil rodák z Nitry. Dnes oběma táhne na třicítku, ale v Ústí k sobě měli blízko nejen věkově. „Bydleli jsme v pronajatém domě i s dalšími cizinci. S některými kluky jsme dodnes v kontaktu, ale s Edvinem tedy zrovna ne,“ přiznal Tvrdoň.

Ale kariéru svého někdejšího spoluhráče dál sledoval. „Máme společného kamaráda mimo fotbal, který je s ním v kontaktu. Taky mně hned volal, že spolu budeme hrát,“ usmál se gólman, který má v plánu, že před čtvrtečním zápasem napíše i Kucovi. „Na setkání s ním se těším, nějakou dobu jsme spolu strávili. Teď bude možnost si zase popovídat,“ říkal Tvrdoň, jenž od léta 2021 kryje záda brankářské jedničce Jindřichu Staňkovi.

Plzeňský fotbalista Robin Hranáč při obranném zákroku.
O téhle chvíli jsem vždycky snil, vyznal se mladý stoper Viktorie

„Je potřeba být pořád nachystaný, zápasů máme spoustu a sezona je dlouhá, s Jindrou makáme každý den, abychom byli vždy připraveni na sto procent,“ uvedl Tvrdoň. Kuc, který na sever Čech přišel z mateřského klubu FK Děčič Tuzi, má za sebou mnohem pestřejší kariéru. V Ústí odehrál 15 zápasů ve druhé lize a vrátil se do Černé Hory, kde vystřídal tři kluby (FK Mladost, zpátky Tuzi a Rudar Pljevlja), než se usadil v Ballkani, kde působí už čtvrtým rokem.

Loni si zahrál domácí odvetu Konferenční ligy proti pražské Slavii, teď přicestuje do Plzně, kde se potká s někdejším parťákem z Ústí. „Pár zápasů Ballkani jsem viděl. Sleduju Edvina na Instagramu, takže jsem viděl, jak postupovali Evropou,“ popisoval Tvrdoň, jenž si loni zachytal Ligu mistrů v Mnichově na Bayernu a pak ho pozval brankář Manuel Neuer do kabiny.

Brankář fotbalové Viktorie Plzeň Marián Tvrdoň.Brankář fotbalové Viktorie Plzeň Marián Tvrdoň.Zdroj: FCVP/Ondřej Pastor

„Loni jsme si zahráli proti nejsilnějším klubům. Ukázalo nám to, v čem zaostáváme, teď vidíme šanci. Neměli bychom hrát druhé housle, porveme se o postup,“ slíbil slovenský brankář a naznačil i možnou cestu k úspěchu. „Z venku vždycky přivézt slušný výsledek a doma vyhrávat,“ usmál se Tvrdoň.

„Věřím, že diváci přijdou hlavně na Viktorku bez ohledu na soupeře. Jejich podporu budeme potřebovat už teď ve čtvrtek, těším se na ně a doufám, že bude plno!“ uzavřel povídání výzvou pro fanoušky.

Plzeňský záložník Pavel Šulc.
Před rokem bych to kopnul do řeky, smál se Šulc v televizním rozhovoru