Viktoria Plzeň si zahrála dvakrát proti mistrovské Slavii

PLZEŇ - Vítězství 1:0 a porážka 2:5. Taková je bilance fotbalistů FC Viktorie Plzeň v sobotním přípravném dvojzápase na Strahově proti úřadujícímu mistru ligy Slavii Praha

28.6.2008

Ladislav Volešák (vlevo) padá na travník po střetu s Miloszem Juhászem z Viktorie Plzeň při sobotním příptavném utkání v Praze na Strahově.Foto: getPhoto.cz/Martin Salajka

Oba kluby postavily do první herní přípravy po dvou týmech. „Cílem bylo, aby všichni hráči měli možnost zápasového vytížení po celých devadesát minut,“ vysvětlil způsob měření sil trenér Viktorie Plzeň Jaroslav Šilhavý.

První duel byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Utkání rozhodl v 63. minutě krásnou střelou do šibenice plzeňský záložník Milan Petržela, když na počátku akce byl dlouhý aut Davida Limberského. „Slavia potom otevřela hru a my měli další střelecké možnosti, skóre se však už neměnilo. Je to samozřejmě jen příprava, ale i tak si výhry nad mistrem ligy cením,“ prohlásil po prvním zápase trenér Šilhavý.

Plzeň vstoupila dobře i do druhého zápasu a už v deváté minutě vedla brankou Rótha. Slavia, která do druhého zápasu nastoupila v silnější sestavě, však už za minutu srovnala Šenkeříkem a po necelé půlhodině hry vedla už o dvě branky. Viktoria se ovšem nevzdávala a povedlo se jí snížit na rozdíl jediného gólu ve 45. minutě brankou do šatny, kterou vstřelil stoper Navrátil.

Po přestávce, kdy se v sestavě Plzně objevili tři hráči z juniorky, se dostala Plzeň do dalších šancí. Nedokázala je však proměnit a naopak ještě dvakrát inkasovala. „Náš výkon ve druhém zápase už nebyl tak dobrý jako prvním utkání. Dokázali jsme si sice vytvořil gólové příležitosti, ale srážely nás individuální chyby, kterých dokázal zkušený soupeř využít a trestal nás,“ hodnotil výkon svého týmu ve druhém duelu trenér Šilhavý.
„Měli jsme hned v prvním přípravném utkání velmi silného soupeře, ale nelituji toho. Byla to zajímavá a kvalitní konfrontace, která nám spoustu věcí odhalila,“ dodal kouč Viktorie.

V dresu Viktorie se představily posily Limberský, Hochmeister a Tatanašvili. Ve druhém utkání nastoupil za Viktorii také Juhász z třetiligové Vlašimi, který je v Plzni na zkoušce.

V brance se naopak neobjevila další nová tvář Západočechů, brankář Tomáš Poštulka. „Stěžoval si na bolesti kolene, a tak jsme nechtěli nic riskovat a nechali ho raději odpočívat,“ vysvětlil absenci zkušeného gólmana v brance Viktorie trenér Šilhavý.

V týmu Plzně chyběl i útočník Psohlavec, který tento týden přestoupil do druholigového celku 1. FC Slovácko.
Viktoriáni mají za sebou první týden letní přípravy, který strávili na kondičním soustředění v Abertamech na Karlovarsku. Od pondělí budou pokračovat dvoufázovým tréninkem v Plzni. Ve středu je čeká na hřišti soupeře další dvojzápas, tentokrát s rakouským prvoligovým klubem SV Ried. V sobotu se znovu vrátí na Strahov a znovu nastoupí proti dvěma soupeřům, Bohemians a Ústí nad Labem.

První zápas: SK Slavia Praha I – FC Viktoria Plzeň II 0:1 (0:0). Branka: 63. Petržela.
Viktoria: Ticháček – Šmejkal, Müller, Knakal, Limberský – Vaculík, Hochmeister, Trapp, Vrzal – Petržela (75. Puchmertl) – Tatanašvili (87. Veselý).
Druhý zápas: SK Slavia Praha II – FC Viktoria II 5:2 (3:2). Branky: 10. Šenkeřík, 25. a 29. Toleski, 64. Černý, 84. Jablonský – 9. Róth, 45. Navrátil.
Viktoria: L. Krbeček (46. Ilizi) – Malcharek, Halama, Navrátil, Smola (46. Veselý) – Borek, Rada, Šiml, Róth – Juhász (74. Leitl) – Varadi.

28.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Pavel Šour (vlevo) a jeho manažer Marek Jelínek.

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.

Kabát: Ve středu podpisy, ve čtvrtek koncert

Plzeň - Skupinu Kabát  měli lidé možnost vidět ve středu v obchodním centru Plzeň Plaza, kde členové nejznámější české rockové kapely rozdávali podpisy v rámci své autogramiády.