Viktoria Plzeň rozstřílela v poháru Hlavici

PLZEŇ - Prvoligoví fotbalisté Viktorie Plzeň neponechali nic náhodě a postoupili do jarního čtvrtfinále Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Ve středu zvítězili v utkání čtvrtého kola nad třetiligovým celkem SK Hlavice vysoko 7:1.

29.10.2008

Útočník Viktorie Plzeň Jan Rezek přispěl k výhře svého týmu 3:2 v Libeci dvěma gólyFoto: FCV/Jaromír Pech

Západočeši tak nedopustili žádné překvapení na svůj účet. Hlavice totiž ve druhém kole vyřadila na penalty z Poháru ČMFS prvoligovou Mladou Boleslav. „Vyřazení Mladé Boleslavi budí respekt, ale my hrajeme první ligu a soupeř třetí. Naší povinností je postoupit,“ uvedl už před utkáním trenér Viktorie Pavel Vrba, který šetřil na ligové utkání proti Jablonci kapitána mužstva Pavla Horvátha.

Plzeň vstoupila do zápasu aktivně a netajila se s cílem vybojovat si postup do dalšího kola. Zabránit ji v tom nemohl soupeř ani promáčený trávník.

Skóre otevřel v 16. minutě Jiráček, druhý gól přidal ve 21. minutě Rezek z pokutového kopu. Penaltu nařídil sudí Kocourek po faulu právě na Rezka. Třetí gól zaznamenal ve 33. minutě Kolář po akci Rezka a přihrávce Mliky. Domácí snížili na rozdíl dvou branek ve 37. minutě gólem z penalty exsparťanem Flachbartem.

Ve druhém poločase pokračovala herní převaha Západočechů. V 61. minutě vstřelil čtvrtý gól střídající Petržela a pátou branku a svou druhou v zápase zaznamenal Rezek po přihrávce Jiráčka. Střeleckou i herní exhibici Viktorie korunoval šestou brankou Petržela a účet zápasu uzavřel v poslední minutě sedmou trefou Kolář.

SK Hlavice – FC Viktoria Plzeň 1:7 (1:3)

Branky: 37 Flachbart (PK) – 16. Jiráček, 21. (PK) a 70. Rezek, 33. a 90. Kolář, 61. a 78. Petržela. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval. ŽK: Corea, Gabriel, Martínek (všichni Hlavice). Diváci: 500.

Hlavice: Bejr - Flachbart, Gabriel, Charuza, Čáranec - Koblížek (46. Herodes) - Mizera (46. Dido), Martínek, Corea, Kulhánek – Chrdle (72. Gnahoui).

Plzeň: Poštulka - Halama (58. Petržela), Rada, Hochmeister, Jiráček - Limberský, Kolář, Trapp, T. Krbeček, Rezek (71. Lecjaks) - Mlika (54. Tatanašvili).

29.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
1

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu
2

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.