Fotbalisté Viktorie Plzeň se dnes večer od 20.15 hodin (vysílá Nova Sport) postaví domácímu celku Olomouce. Právě on přiravil v minulé sezoně Plzni v závěrečném třicátém kole jedinou jarní porážku.

„Já se nechci k minulé sezoně moc vracet. Zápas v Olomouci jsme odehráli hned po oslavách mistrovského titulu a naši hráči už nebyli tak koncentrovaní. V pátek to ale bude úplně jiný zápas,“ míní trenér Pavel Vrba.

Plzni se na rozdíl od kvalifikace Ligy mistrů v české nejvyšší soutěži nedaří tak, jak by si představovala. A už si nemůže dovolit další ztráty. „Náš cíl je jediný, rozhodně se nechceme z Olomouce vracet s prázdnou,“ přeje si kouč.

Dnes večer na sebe na Andrově stadionu narazí dva týmy vyznávající ofenzivní pojetí hry. A fanoušci se tak mají na co těšit.

„Olomouc je mužstvo, které střílí hodně branek a hraje útočně nejen doma, ale i na hřišti soupeře. Na druhou stranu jí odešli během krátké doby hned tři kanonýři, Hubník, Ordoš a Šultes, takže ofenziva bude trochu oslabena. Přišel zkušený Heinz a trochu se změnil i způsob hry Sigmy. Uvidíme, jak si s tím poradíme,“ dodává trenér Pavel Vrba.

Těžký boj na Hané očekává také útočník Viktorie Marek Bakoš. „Je pravda, že v posledních zápasech se nám proti Olomouci nedaří. Musíme se ale soustředit na sebe a zabrat. Už jsme v lize poztráceli dost bodů,“ upozorňuje slovenský forvard.