„Hlavní slovo měl Matúš Kozáčik. Viktor předváděl dobré výkony v tréninku, proto jsme se rozhodli mu dát šanci," vysvětloval před zápasem asistent fotbalové Viktorie Jan Trousil, proč padla volba na mladíka, jenž byl v létě na stáži v mnichovském Bayernu. Absolvoval s ním kemp v Argentině a pak pobýval nějaký čas i v metropoli Bavorska, kde se potkal s krajanem Jaroslavem Drobným. Bývalý reprezentační brankář tam cepuje gólmany.

Viktor Baier si zachytal na podzim v dresu Viktorie Plzeň juniorskou Ligu mistrů i v akademii slavné Barcelony.
Mladého brankáře Viktorie si vybral Bayern do týmu světa pro kemp v Argentině

Trenérem výběru světových talentů, do něhož patřil i plzeňský mladík, byl zase bývalý nizozemský kanonýr Roy Makaay, jenž svými góly pomohl Bayernu v nedávné minulosti ke dvěma německým titulům. Baier musel být nadšený, protože mnichovský velkoklub patří k jeho oblíbeným. „Účast na kempu je proto možná nějaký osud,“ věří příbramský odchovanec. „Můj sen je vyhrát Ligu mistrů právě s Bayernem,“ vyznal se mladý brankář.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Zatím si zahrál jen tu juniorskou, loni se blýskl třeba při utkání ve slavné akademii Barcelony a hlavně proti Bayernu, mladí viktoriáni v Mnichově vyhráli 2:1 a doma remizovali 3:3. „Velkým zážitkem pro mě byly i zápasy áčka,“ vyprávěl Viktor Baier v létě, když vzpomínal na putování UEFA Youth League. Teď už nějaký čas s prvním týmem plzeňské Viktorie trénuje a na stadionu Maksimir v Záhřebu prožil pořádně horký křest ohněm…

Plzeňská jednička Jindřich Staněk se totiž stále ještě zotavuje po zranění hlavy a není tak k dispozici, s plzeňskou výpravou do Chorvatska ani neodletěl. V pohárovém zápase v Mariánských Lázní i ve FORTUNA:LIZE v Liberci (0:3) ho nahradil slovenský gólman Marián Tvrdoň, ale utkání na severu Čech se mu nepovedlo. Dva ze tří inkasovaných gólů šly na jeho vrub, proto sáhli plzeňští trenéři k další změně.

Ukázali na mladíka, jenž v této sezoně odchytal začátkem srpna dva zápasy za béčko v ČFL, jinak nastupuje v dorostenecké lize. V nedávné reprezentační přestávce odchytal Viktor Baier celý kvalifikační zápas za Česko U19 proti Rumunsku (1:1), při výhrách nad San Marinem (4:0) a Finskem (1:0) kryl záda kolegovi Čechalovi.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

Stadion Maksimir v Záhřebu před utkáním Konferenční ligy Dinamo Záhřeb - Viktoria Plzeň
Maksimir, stadion, který už hodně pamatuje. Československo tu vykročilo ke zlatu