Hosté začali aktivně, využívali dlouhých centrů za obranu a rychlosti útočné dvojice Mičola – Vydra.

„Rychlí útočníci Baníku dělali našim stoperům potíže,“ přiznal plzeňský trenér Pavel Vrba, který den před utkáním musel narychlo řešit nové složení útočné dvojice.

Přišel totiž o Davida Střihavku, který má vážně poraněné koleno. „Bohužel to vypadá na delší absenci, definitivní diagnózu určí středeční vyšetření,“ smutnil po utkání trenér Vrba.

Dlouhá postava Střihavky při vzdušných soubojích s urostlými stopery Viktorii chyběla, Rezek s Bakošem se nedokázali ve vzduchu v prvním poločase prosadit. Do přestávky to byl spíše taktický boj, šancí bylo poskrovnu.

Druhou část hry začala Plzeň tlakem. Na dlouhé minuty sevřela soupeře na jeho polovině a vytvořila si dvě vyložené brankové příležitosti.

Po rohovém kopu pálil v 53. minutě ve skrumáži Rezek, ale Brazilec Neves vykopl míč z brankové čáry. O deset minut později mohly mít tři a půl tisíce diváků konečně důvod ke gólové radosti, ale Rada z otočky poslal míč těsně vedle levé tyče Barankovy branky.

Plzeň se nechtěla před domácím publikem smířit s bezbrankovu remízou a tlačila se dopředu. V 73. minutě Horváth ideálně uvolnil Petrželu, který utekl obraně Baníku a šel sám na brankáře. V plné rychlosti ale zasáhl míč nešťastně kolenem a balon skončil v náruči brankáře.

A když v poslední minutě z dobré pozice pálil nad branku Rýdel, Plzeň brala jen bod.

Trenér Vrba netajil po utkání zklamání. „Výsledkem jsem zklamaný, ztratili jsme doma dva body. Musím ale přiznat, ža kvalita Baníku byla velmi dobrá a remíza je zasloužená,“ řekl Vrba.

Jeho protějšek Miroslav Koubek byl s bodem spokojen. „Co do rychlostních parametrů jsme viděli na poměry naší ligy nadstandardní zápas. Dělba bodů je zasloužená,“ viděl duel Koubek.

FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Jílek – Mauer, Tullinger. ŽK: Navrátil, Petržela – Mičola, Řezník, Lička, Zeher. Diváci: 3560. Trenér: Pavel Vrba.

Plzeň: Ticháček – Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský – Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (70. Jiráček) – Rezek (79. Krbeček), Bakoš (87. Rýdel).

Ostrava: Baránek – Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves (57. Greguš) – Varadi, Lukeš, Lička, Marek – Vydra (61. Zeher), Mičola (90. Strnad). Trenér: Miroslav Koubek.