„Byl bych rád, aby ta příčka byla co nejvyšší a také bodový zisk byl největší za éru působení Viktorie v české lize,“ prohlásil na středeční tiskové besedě před zahájením jarní sezony Gambrinus ligy trenér Pavel Vrba.

Na rozdíl od loňského roku se však letos v Plzni nahlas nehovoří o pohárových příčkách, přestože by k tomu pátá místo po podzimu mohla svádět. „Nikdo z vedení klubu nám neříká, že musíme skončit do třetího místa či vyhrát pohár. Nechceme tím svazovat mužstvo, ale jsme si vědomi kvalit kádru a budeme bojovat o co nejlepší umístění. A je i ctižádostí hráčů uspět,“ uvedl kouč Viktorie.

Stejný názor má i generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek. „V podobných prohlášeních jsme oproti dřívějšku opatrnější, nechceme na mužstvo přes média zbytečně vytvářet tlak. To ale neznamená, že bychom neměli ambice. Chceme být úspěšní a naší snahou je také zaplnit ochozy stadionu ve Štruncových sadech,“ řekl generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

V kádru Viktorie nedošlo v zimní přestávce k velkým změnám. „Už když jsem do Plzně přicházel, bylo vizí klubu jít cestou stabilizace a doplňování talentovanými mladými fotbalisty z vlastních řad,“ poznamenal Vrba.

V duchu toho byli v zimě do kádru zařazeni Darida a Vaněček z ligového dorostu. „Zejména Darida se ukázal v zimě ve velmi dobrém světe a dostane šanci,“ potvrdil Vrba.

Kouče potěšilo, že se v přípravě střelecky prosazovali útočníci. „Stále ještě nemáme v mužstvu kanonýra, který by nastřílel deset branek. Máme však tři hráči, Vaněčka, Bakoše a Střihavku, kteří vstřelili každý po čtyřech gólech. A co je potěšující, všichni to jsou útočníci,“ dodal Vrba, jehož tým vstoupí do ligy doma v pondělí proti Baníku.

Samotní hráči se nemohou zahájení jarní sezony dočkat. „Mužstvo je připravené, v kabině je dobrá nálada. Na jaro těšíme,“ řekl za tým kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Klub myslí i na fanoušky, ve středu spustil zcela nové webové stránky.