„Jsem moc rád, že naše firma bude na další dva roky spojena se jménem Viktorie Plzeň. Přeji Viktorce, aby se jí i nadále dařilo a dál šířila pocit sounáležitosti občanů plzeňského regionu," uvedl včera na Jiří Šmondrk, generální ředitel Doosan Škoda Power.

„Viktoria je pro mne krásným příkladem toho, kam až se to dá dotáhnout, pokud něco děláte s radostí, pílí, houževnatostí a hlavně jinak než ostatní," připomněl Jiří Šmondrk úspěchy Viktorie v posledních letech.

Generální ředitel Doosan Škoda Power potvrdil, že spojení s Viktorií je pro firmu velmi dobrou reklamou.

„S kladnými ohlasy se setkáváme i při obchodních jednáních, jméno Viktorie už dávno přesáhlo hranice České republiky. Spojení s úspěšným klubem pozitivně přijímají i naši zaměstnanci. Jsme nejen obchodními partnery, ale také hrdými fanoušky Viktorie," dodal Šmondrk.

Prodloužení kontraktu s generálním partnerem klubu o dva roky přivítal také Tomáš Paclík, majitel a prezident západočeského klubu. „Spojení se společností Doosan Škoda Power je základem našeho úspěchu, stejně jako spolupráce s městem a Plzeňským krajem," řekl Tomáš Paclík.

„To, že spolupráce trvá už deset let, je neobvyklé nejen na české poměry. Umožňuje nám to pracovat koncepčně. A toho, že Doosan Škoda Power s námi spolupracovala i době, kdy jsme nebyli úspěšní, si vážíme dvojnásob," zdůraznil prezident Viktorie.

Částka, kterou generální partner přispívá do rozpočtu Viktorie, nebyla zveřejněna. Podle šéfa Viktorie je ale srovnatelná s částkou z předchozích kontraktů. „Je to jedna z největších sponzorských podpor v české lize. Pokud se budeme bavit o normálním rozpočtu bez účasti v evropských pohárech, tak je to zásadní částka," prozradil Tomáš Paclík. Součástí kontraktu je i udržení zažitého jména Doosan Arena pro stadion ve Štruncových sadech.

Podepsání smlouvy se zúčastnili také plzeňský primátor Martin Zrzavecký a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček.

Akce proběhla přímo ve výrobní hale Dosan Škoda Power a po ní se zaměstnancům společnosti podepisovali při autogramiádě hráči Viktorie Pavel Horváth, David Limberský, Matúš Kozáčik, Daniel Kolář a Václav Procházka.