Léčba šokem, výměna na trenérských postech a pondělní nasazení tandemu Krejčí, Horváth zdá se fotbalové Viktorii Plzeň svědčí.

Úřadující čeští mistři si v premiéře s novými trenéry užili v důležité bitvě vítěznou radost.

Ve čtvrtečním úvodním zápase čtvrtého předkola Evropské ligy porazila Viktoria na domácím hřišti rozjetou Vojvodinu Novi Sad 3:0 a je zase blíž k udržené na evropské scéně.

Odveta v Srbsku se hraje příští týden.

Oproti poslednímu ligovému zápasu v Teplicích vyrukovali Plzeňští do zápasu s třemi změnami v sestavě. Do hry se vrátil Procházka, Hrošovský a Kovařík.

Viktoria po čtvrthodince setřásla nervozitu a aktivně, s odhodláním, se pustila do soupeře. V 19. minutě po standardní situaci hlavičkoval Limberský na volného Ďuriše, ten však ve výskoku fauloval hostujícího gólmana Žakulu.

Tlak domácího týmu povzbuzovaného natěšenými fanoušky ale dál narůstal. Po rychlé akci z levé strany přihrával Limberský na Kopice, ale ten pálil těsně vedle.

Gól však visel ve vzduchu a v 25. minutě také Viktoria poprvé udeřila.

Z rohového kopu doplachtil míč až za šestnáctku na Rajtorala. Tomu sice střela nesedla, ale doletěla před Kopice, který z voleje otevřel skóre parádní trefou k tyči – 1:0.

Ve 40. minutě se v obrovské šanci zjevil Kolář. Po kolmém pasu se protlačil i před posledního obránce hostů, ale tísněný těsně minul branku Vojvodiny.

A před koncem poločasu vypálil tvrdě za hranicí šestnáctky Vaněk a jeho bombu směřující k pravé tyči vytáhl brankář Žakula jen s vypětím všech sil.

Hosté se dostali před Kozáčika v plzeňské brance jen ojediněle a prakticky ho nedonutili k nějakému vážnějšímu zákroku.

Plzeň si herní převahu udržovala i po přestávce a přidala druhý gól. To domácí záložník Kolář přihrál na polovině soupeře z levé strany Vaňkovi, který další parádní střelou už Žakulovi nedal šanci vyniknout – 2:0.

Následně domácím zatrnulo, to když Puškarič v plzeňské šestnáctce zpracoval vzdušnou přihrávku a vystřelil. Domácí ale dokázali hrozbu zblokovat a odvrátit na roh.

Následně to byli Plzeňští, kteří znovu víc zaměstnávali defenzivu Vojvodiny, ale v koncovce jim chyběl i kousek štěstí.

Hned několikrát se chytil za hlavu Ďuriš, který z dobrých pozic neskóroval.

Jako v 72. minutě, kdy mu Kovaříkův centr zprava přistál přesně na hlavu u zadní tyče, ale Žakula stihl ještě zakročit.

V závěru zahrozil ještě Ivančic, ale Kozáčik byl pozorný.

A byla to zaplněná plzeňská aréna, která potřetí vybuchla nadšením. Střídající Petržela po náběhu do šestnáctky hostů vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Kopice – 3:0.

Postup do základní skupiny Evropské ligy je tak pro Plzeň blízko.

Viktoria Plzeň – Vojvodina Novi Sad 3:0 (1:0). Branky: 25. a 82. Kopic, 52. Vaněk. Rozhodčí: Estrada – Martínez, Martín (všichni Šp.). ŽK: Stanisavljevič (Vojvodina). Diváci: 10 769.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Kopic, Kolář (69. Hořava), Kovařík (78. Petržela) – Ďuriš (86. Holenda). Trenér: K. Krejčí.