Západočeši mají před sebou druhou polovinu sezony, která může do stoleté historie klubu přinést výjimečný úspěch. Vedou totiž nejvyšší soutěž o čtyři body před druhou pražskou Spartou a o deset bodů před třetí Olomoucí.

„Máme sezonu rozehranou tak, že nemůžeme myslet na nic jiného, než aby se v Plzni hrály stejně jako vloni evropské poháry. Všichní cítíme, že to může být i více, ale nechceme to zakřiknout. Uděláme ale všechno pro to, aby to tak bylo,“ prohlásil trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňského kouče potěšily výsledky tradičního převažování hráčů. „Převažování probíhá a zatím jsem velmi příjemně překvapen. Žádný z hráčů neměl kilo navíc. Dokonce i kapitán týmu Pavel Horváth nastoupil do přípravy ve stavu, v jakém odešel na dovolenou. Vypadá to velmi optimisticky, někteří fotbalisté mají dokonce i nižší váhu. Je vidět, že hráči si uvědomují, že mají před sebou sezonu, na kterou by se nemuselo v Plzni zapomenout, a všichni dělají maximum pro to, aby na ni byli dobře připraveni,“ kvitoval s uspokojením trenér Viktorie.

Krbeček je v Brně, Hájovský v Plzni

Bez brankáře Lukáše Krbečka včera absovovali první trénink na novou sezonu fotbalisté Viktorie Plzeň.

„Dohodli jsme se, že Lukáš bude na jaře hostovat v Brně, naopak hostování Romana Pavlíka z Kladna se v Plzni změnilo v přestup,“ vysvětlil pohyb gólmanů trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Z Plzně odešli i Libor Žůrek a Černohorec Milić. „Hostování u nás jim skončilo a oba se vrátili do mateřských klubů,“ uvedl plzeňský trenér.

Do kádru Viktorie připravujícího se na jarní sezonu se naopak vrátil stoper Tomáš Hájovský. „Hradec Králové na něj neuplatnil opci a Hájovský zůstane na jaře v Plzni. Do jiného klubu jít nemůže, byl by to v jedné sezoně už jeho třetí tým, což řády nedovolují,“ dodal trenér Vrba.

Mezi hráče, kteří mají nižší váhu než před dovolenou, patří i tradiční ´hříšník´ David Limberský, který v minulosti měl spíše nějaké to kilo navíc. „Překvapil mě. Nevím, jak to dělal, jestli držel hadovku. Během dovolené mně poslal jídelníček, na kterém nechyběla tlačenka ani krkovička. Vidím ale, že to byl jen hec,“ usmíval se kouč.

Na prvním dopoledním tréninku chyběl kapitán týmu Pavel Horváth a reprezentant Jan Rezek. „Oba v tu dobu absolvovali funkční testy na Lékařské fakultě v Plzni. Hráči na ně chodí po skupinách a do konce týdne se všichni vystřídají,“ vysvětlil trenér absenci dvou opor.

Příprava Viktorie

3. ledna: Zahájení.
Přípravné zápasy – 8. ledna: Domažlice – Viktoria, 15. ledna: Viktoria – Karlovy Vary (ČFL), 19. ledna: Viktoria – Sokolov (2. liga), 22. ledna: Viktoria – Most (2. liga). 27. ledna až 7. února: Účast na mezinárodním turnaji Copa del Sol ve Španělsku (Alicante, La Manga).
10. až 18. února: Herní soustředění na Kypru.
Neděle 27. února od 17.00 hodin – Gambrinus liga: FC Viktoria Plzeň – FK Hradec Králové.

V lednu se bude Viktoria připravovat v domácích podmínkách a sehraje také čtyři přípravné zápasy (Domažlice, Karlovy Vary, Sokolov, Most).

Na konci ledna odlétá tým na mezinárodní turnaj do španělského Alicante, po návratu bude mužstvo trénovat týden v Plzni a od desátého února zahájí osmidenní herní kemp na Kypru.

Do jarní části Gambrinus ligy vstoupí doma 27. února zápasem s Hradcem Králové.