V rakouských Alpách bude vítěz Ondrášovka Cupu a pátý celek uplynulé sezony Gambrinus ligy ladit herní formu. Kromě dvoufázových tréninků absolvují viktoriáni také dva přípravné zápasy.

V plánu měla Viktorie původně tři utkání, ale první z nich s chorvatským mistrem Dinamo Záhřeb včera odpadl. „Sdělila nám to agentura, která nám soustředění v Rakousku zajišťuje. Hráči místo nedělního utkání se Záhřebem absolvují trénink,“ uvedl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Do Rakouska včera odjelo třiadvacet hráčů. Doma zůstali Rodrigues, Rožman a Halam, kteří se do kádru pro příští sezonu nevešli. „Snažíme se pro ně najít hostování v jiných klubech,“ uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Nováčkem v kádru je naopak defenzivní záložník Martin Sladký, který v uplynulé sezoně oblékal dres ligového dorostu, v průběhu jara byl přeřazen do juniorky. Svými výkony si odchovanec domažlického fotbalu, který pořišel do Viktorie před šesti lety, řekl o zařazení do přípravy s A mužstvem.

„Připadal jsem si jako v pohádce,“ přiznal Sladký poté, co mu trenér Vrba oznámil jeho nominaci. „Za tu šanci jsem strašně moc rád. Rád bych zůstal v širším kádru,“ říká talentovaný fotbalista.

Na změnu prostředí a zápasy s kvalitními soupeři se těší také Filip Rýdel. „V Rakousku už nás nečekají tak těžké tréninky, největší zátěž už máme odběhanou. Bude to především o taktice. Určitě to nebude tak krušné, jako ty tři týdny v Plzni,“ oddechl si Rýdel, který bude na pokoji s Davidem Limberským. „David je výborný spolubydlící, maximálně si rozumíme,“ uvedl Filip Rýdel na adresu svého parťáka.