V týmu českého mistra, který do zápasu nastoupil bez reprezentantů, se představily i všechny posily – Luděk Pernica, Roman Procházka, Ubong Moses Ekpai i Jaroslav Navrátil.

„Máme za sebou pět tréninků, zápas beru jako šestý trénink. Splnilo to přesně účel, jaký jsme očekávali. Musím pochválit soupeře, hrál korektně,“ uvedl po utkání asistent kouče Dušan Fitzel.
Skóre zápasu otevřel v 17. minutě Tomáš Chorý, dva góly pak ještě do přestávky přidal dorostenecký reprezentant Ondřej Štursa.

Rychlý kombinační fotbal přinesl Viktorii ve druhé půli spoustu šancí a další čtyři branky. Nejprve se trefil Milan Havel po ideálním obloučku Luďka Pernici na zadní tyč. Potom dvakrát skóroval Marek Bakoš a gólový účet završil ostrou křížnou střelou k tyči Jaroslav Navrátil, který je v Plzni na testech z nizozemského Heracles Almelo.

Tisícovka diváků viděla i zásluhou bojovného a běhavého celku domácích svižný fotbal. „Nedostali jsme gól a sedm jich dali. Mohli jsme jich přidat i více, ale na začátek přípravy je to ideální,“ dodal Dušan Fitzel.

Další přípravné utkáni sehrají fotbalisté Viktorie Plzeň v sobotu v Klatovech proti domácímu diviznímu mužstvu.

Senco Doubravka – Viktoria Plzeň 0:7 (0:3). Branky: 17. Chorý, 37. Štursa, 39. Štursa, 67. Havel, 78. Bakoš, 82. Bakoš, 90. Navrátil. Diváci: 1000.

Senko: Luhový (73. Janiš) – Petrželka (58. Petr), Světlík (75. Vohrna), Zoubek (46. Šimáně), Petr (46. Brudna) – Thanh Tung (46. Novák), Roubal, Štěrba (58. Svítek), Filipec (46. Trojanec), Motl – Vohrna (46. Ungr).

Viktoria – I. poločas: Šiman – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Procházka, Hlavatý – Petržela, Šulc, Štursa – Chorý.

II. poločas: Šiman – Havel, Hubník, Pernica, Kovařík – Ekpai, Čermák, Kolář, Navrátil – Bakoš, Řezníček.